خدمات مشتریان

تکنیک های تولید محتوا در سال 2019

در این مقاله می خواهم شما را با تکنیک های تولید محتوا که بسیار معجزه سازبرای سئو و ترافیک سایت شماست آشنا کنم.

با توجه به تغییرات جدید الگوریتم جستجو گوگل و تاثیر عمیق تر  تولید محتوا در سال 2019 دو عامل اساسی موثر بر سئو سایت

  • یکی تولید محتوا منحصر به فرد، عمیق و جامع
  •  بک لینک های با ارزش

به این نکته توجه کنید که هدف اول گوگل خوشحال کردن کاربران است. گوگل همیشه می خواهد نتایجی را برای کاربر به نمایش بگذارد که بیشترین تطابق با هدف جستجوی کاربر را داشته باشد.

تولید محتوا با هدف جستجوی کاربر

این کلمه هدف جستجوی کاربر چیه؟”یعنی نتایجی به کاربر ارائه شودکه فکر می کنید مطابق میل و خواسته کاربران باشد.” گوگل واقعا خیلی خوب هدف جستجو کاربر را می فهمد. ویکی از اهداف خود در تولید محتوا در سال 2019 همین هدف کاربر است.

در همین راستا گوگل یک برنامه پرسش از کاربران اختصاص داده تا هدف جستجوی کاربران را بهتر درک کند.

خوب حالا که به اهمیت این موضوع پی بردید می خواهم راهکارهای طلایی را ارائه کنم تا شما هر چه بیشتر مزه موفقیت را بچشید.

1- تحلیل کردن صفحه اول در تولید محتوا

شما می توانید با صفحه اول گوگل  اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با اهداف جستجو کاربر پیدا کنید. چرا؟

زیرا اگر تولید محتوا یی که در صفحه اول گوگل می آید، قطعا توانسته به خوبی هدف جستجو و نیاز کاربر را رفع کند.

پس شما تنها کاری که باید بکنید این است که برای کلمه کلیدی مد نظر خودتان یک جستجو انجام دهید. سپس 10 نتیجه اول را بررسی کنید. این نتایج کمک شایانی در تولید محتوابه شما می کند. شما می توانید بفهمید این نتایج برای رفع کدام هدف جستجو کاربران ارائه شده است؟

از خود بپرسید آیا مردم این اطلاعات را می خواهند؟ آیا مردم چیزهای اولیه می خواهند یا پیشرفته و کامل ؟ نیاز را بررسی کنید. اگر برای خرید می آیند آیا واقعاً می خواهند بخرند یا بیشتر برای مقایسه  محصولات می آیند.

پرسش به این سوالات باعث می شود شما هر چه بهتر هدف جستجوی کاربران را تشخیص دهید.

تولید محتوا

2- تحلیل کلمه کلیدی برای تولید محتوا

گاهی اوقات خود کلمه کلیدی، همان چیزی که شما به دنبالش هستید را به شما می گوید.

برای این کار می توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید.

Ubersuggest ،Google Keyword Planner ،Keyword.Guru که برای اطلاعات بیشتر و کار با هر کدام از این ابزارها می توانید به مقاله ای که در همین رابطه 16 ابزار مهم برای جستجوی کلمات کلیدی نوشته ام مراجعه کنید.

با استفاده از این ابزارها می توانید کلمات کلیدی مرتبط با تولید محتوا ی خود را پیدا کنید و از آنها برای عنوان سئو بهره ببرید که این کار شما را در بالاتر گرفتن رتبه سئو کمک می کند.

سپس تمامی سایت هایی که با این کلمات کلیدی در رتبه های نخست و بعد از آن قرار گرفته اند را بررسی کنید ببینید در عنوان آنها به چه چیزهایی اشاره شده و از چه کلماتی استفاده شده است.

3- نیاز کاربران در تولید محتوا در سال2018

سعی کنید بفهمید مخاطبان به دنبال چه چیز می گردند. روی همان چیزها متمرکز شوید و مطلب بنویسید. مثلاً تولید محتوا منشر شده در سایت های نخست و رتبه های بعدی  که نرخ کلیلک آنها زیاد است تحلیل کنید.

ببینید  تولید محتوا برای افراد مبتدی منتشر شده و بیان ساده تر دارد یا مقالات حرفه ای ترهستند. شما هم همین شیوه رادرمقالات خود پیاده سازی کنید.

سعی کنید به طور کامل نیاز کاربران را برآورده کنید و محتوای با کیفیت تولید کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید در مورد ابزارهای سئو مقاله ای بنویسید اگر دید بیشتر مقالات 10 یا نهایتا 20 مورد را بیان کرده اند شما به حداقل 50 تا 100 مورد اشاره جامع داشته باشید.

مثلاً بیشتر کاربران در بروز بودن مطالب واکنش خوبی نشان می دهند مثلاً ابزارهای 2018 برای هر چیز می تواند جذاب باشد البته دقیقا مطالب هم باید به روز باشند.

برای اطلاعات بیشتر از تولید محتوای با کیفیت می توانید مقاله ای مرتبط با همین موضوع تحت عنوان 8 کلید طلایی برای تولید محتوای با کیفیت  است را مطالعه کنید.

تولید محتوا

4- تجربه کاربری یا UX

اگر شما در دو مورد فوق خوب عمل کنید ولی ظاهر محتوای شما خوب نباشد دوباره ممکن است با چالش روبرو شوید.

افراد به محض ورود به سایت شما، آن را ترک می کنند انگار که سایت شما فاجعه بار است!

اما چگونه می توان تجربه کاربری را بهینه سازی کرد؟ تجربه تولید محتوا در سال  2018 می گوید به نکات زیر توجه بیشتر کنید:

  • ویدیو

یک راهکار خوب برای برای تعامل بیشتر با کاربران است. قطعا ویدئو می تواند باعث شود افراد مدت زمان بیشتری در سایت شما بمانند. آمار بدست آمده هم حکایت از این امر دارد.

  • فهرست مطالب

فهرست مطالب باعث می شود افراد راحت تر بتواند به نتیجه مورد نظر خود برسند. بیشتر افراد به صورت اجمالی نگاهی به محتوا می اندازند و اگر مطالب دارای فهرست باشد سریع تر می توانند پاسخ خود را بگیرند.

  • مقدمه ای کوتاه

نوشتن مقدمه ای کوتاه باعث می شود مخاطب سریع به دنبال بقیه اطلاعات برود و در عوض اگر شما پست خودتان را با یک مقدمه طولانی شروع کنید … احتمالا کاربران، سایت شما را ترک می کنند.

به همین دلیل پیشنهاد می کنم  یک مقدمه راحت و کوتاه بنویسید. (حدود 5 تا 8 جمله)

تولید محتوا

  • درج مثال های زیاد

با مثال های زیاد می توان فهم مطالب را برای کاربران راحت تر کرد و تجربه ی بهتری برای آنها رقم زد.ارائه مثال می تواند خیلی سریع محتوای شما را نسبت به محتوای دیگر متمایز کند. همچنین استفاده از تیترها و H2 و H3 (تیتر های فرعی) هم می تواند برای شما مفید و موثر باشند.

  • جملات کوتاه، پاراگراف های کوتاه

پاراگراف هایی متشکل از یک یا دو جمله در خوانایی مطالب کمک زیادی می کنند. پس در محتواهای خود این نکته را در نظر داشته باشید.

  • بیان مختصر و واضح

استفاده از کلمات ساده بسیار حائز اهمیت است، امروزه کاربر پسند تر بودن یعنی ساده تربودن.

می بایست تصور کنید محتوایی را که می خواهید بنویسید برای افرادی است که هیچ تجربه و آگاهی در مورد مطالب مورد نظر شما ندارند. پس بطور خلاصه و واضح بنویسید.

  • بیان نقطه نظرات با جزئیات

مثلا اگرمی خواهید  نظر خود را در مورد یک قسمت از ابزارهای جستجو برای کلمات کلیدی عنوان کنید، حتما چند نمونه مثال ذکر کنید.مردم چگونگی عملکرد آن نیز ابزار برایشان مهم می باشد.

پیشنهاد برای شما
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه