چگونه در اینستاگرام پست های خود را محبوب کنیم؟

یکی از قوی ترین رسانه های اجتماعی می توان گفت اینستاگرام است به همین دلیل اکثر افراد و شرکت ها سعی می کنند فرصتی برای بیشتر دیده شدن بدست آورند.

در این مقاله ما به این فرصت ها و نکات اشاره ای خواهیم داشت. شما هم اگر به دنبال افزایش بازدید از اینستاگرام و محبوب کردن پست های خود هستید این مقاله را از دست ندهید.

1- توجه دیگران را جلب کنید

استفاده از نظرات، کلیک‌های تبلیغی و به اشتراک گذاشتن برای ایجاد تعامل بیشتر نکات کلیدی هستندکه باعث محبوب شدن پست های اینستاگرام می شود.

شاید باور نکنید ولی بین 60 تا 70 درصد پست های اینستاگرام حتی دیده هم نمی شوند. زیرا حجم مطالب زیاد و اشباع شده است. پس چاره چیست؟

در الگوریتم جدید اینستاگرام بیشتر به سمت چندین سیگنال کلیدی برای حصول اطمینان استفاده می شود و آنها را با استفاده از زبان یادگیری ماشین با هم ترکیب می‌کند. به طوری که هیچ دو محتوایی دقیقا یکسان نباشند. اگر شما صفحات کاربری مشابه با یک فرد دیگر را فالو کنید اما با محتویات آنها به شیوه‌ای دیگر ارتباط برقرار کنید، الگوریتم اینستاگرام می‌تواند پیش‌بینی کند که شما بیشتر علاقمند به مشاهده چه نوع محتوایی هستید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ی عملکردهای جدید الگوریتم اینستاگرام چگونه است؟ مراجعه کنید.

شما برای اینکه از این الگوریتم به نفع خود بهره ببرید بهتر است از برنامه استوری در اینستاگرام، با سایر رقبا و سایر صفحات مشابه متفاوت باشیدو بیشتر محتوای ویدیویی  ارسال کنید، مکان‌ها را در پست‌های خود تگ کنید تا ترافیک را افزایش دهید.

البته باید یک نکته دیگر هم در نظر بگیرید که زمان مناسبی را برای ارسال پست های پست های خود انتخاب کنید. طبق تجربه، کاربران اینستاگرام در روزهای هفته فعال تر از آخر هفته هستند.

2- استفاده از هشتک مناسب

از عناصر کلیدی اینستاگرام همین هشتک ها هستند. شما با انتخاب هشتک مناسب برای پست های اینستاگرام خود می توانید کسب و کار تان یا برندتان را پربازدید کنید.

برای این کار خلاقیت چاشنی خوبی است. شما باید هشتک برند خود را طوری بگذارید که سرگرم کننده باشد و البته به هدفی که شما مورد نظرتان است هم مرتبط باشد. یادتان باشد رسانه های اجتماعی کلید برقراری ارتباط و تعامل با دیگر افرادهستند.

اینستاگرام

3- استفاده از شیوه 3 × 5 در هشتک ها

این بدین معنی است که شما در پست ها و محتویات منشر شده در اینستاگرام به دنبال 3-5 هشتک هایی می گردید که سطح بالایی از تعامل را ایجاد کرده اند اما زیاد از آن استفاده نمی‌شود.

اما مهم ترین بخش کار این است که مطمئن شوید هشتک هایی که استفاده می کنید به کسب و کار شما یا برندتان مرتبط باشد. دقت کنید در رسانه های اجتماعی درگیر کردن افراد مهم است و ماندگاری آنها را رقم می زند.

شما با این کار به پست‌های خود اجازه می‌دهید که تعاملاتی را به دست بیاورند که به دنبال آن هستید. اگر پست شما تبدیل به یک پست برتر شود کسب و کار شما هم رشد خواهد کرد و بیشتر به چشم می آید.

4- حساب کاربری خوبی داشته باشید

کاری کنید که پروفایل اینستاگرامتان خوب به نظر آید.کمی وقت بگذارید و توضیحی برای پروفایل خود بنویسید، توضیحی که دیگران را ترغیب به دنبال کردن شما کند. نیازی نیست که کار پیچیده‌ای انجام دهید، فقط سعی کنید به خوبی خودتان را معرفی کنید.

هیچ فردی یک حساب کاربری خالی با یک مشت عکس بی کیفیت را نمی پسندد. بنابراین سعی کنید عکس های با کیفیت و خوبی در پست های خود بگذارید و در مورد عکس هایی که بیشتر دیده شده اند تحقیق کنید.

مثلاً عکس‌های ساحل، عکس‌های انعکاسی، عکس‌های دارای سایه و عکس‌های غروب خورشید در اینستاگرام بیشترین لایک‌ها را می‌گیرند.

هیچ وقت تصاویر متنی معمولی یا خنده‌دار به اشتراک نگذارید. همچنین از به اشتراک گذاشتن اسکرین‌شات‌های نامرتبط نیز خودداری کنید چون بیشتر کاربران از چنین محتواهایی خوششان نمی‌آید.

در ادامه باید گفت بهتر است که 20 تا از بهترین عکس‌هایتان را به اشتراک بگذارید. اگر این تعداد عکس خوب ندارید روی گرفتن عکس‌های خوب بیشتر کار کنید و مطمئن شوید که فقط عکس‌هایی را می‌گذارید که چشم‌ها را به خود جلب می‌کند.

شاید بهتر باشد مهارت عکاسی خود را بالا ببرید و  از ترفند عکس‌هایی با ترکیب‌بندی خوب استفاده کنید. همچنین تمرین کنید که چطور از نور برای خلق عکس‌هایی خیره‌کننده استفاده کنید در این راه سعی کنید از اشتباهات رایج دوری کنید.

در آخر بابد به این نکته هم توجه کنید که مطمئن شوید حساب کاربری تان از نوع عمومی است و از نوع خصوصی نیست زیرا در این نوع کار شما برای پیدا کردن دنبال‌کنندگان جدید به مراتب سخت‌تر می‌شود.

5- معرفی حساب کاربری خود در دیگر شبکه های اجتماعی

شما باید حساب کاربریتان را به دوستان خود در دیگر شبکه‌های اجتماعی معرفی کنید. از آنجایی که این افراد شما را می‌شناسند احتمال خیلی بیشتری وجود دارد که شما را دنبال کنند. این کار را با فرستادن پیامی برایشان یا به اشتراک گذاشتن پستی انجام دهید و از آن‌ها دعوت کنید تا حساب کاربری جدید شما را دنبال کنند.

اگر در شبکه‌ی اجتماعی دیگری همچون فیسبوک یا توییتر دنبال‌کنندگان زیادی دارید می‌توانید عکس‌های اینستاگرام‌تان را در این شبکه‌های اجتماعی نیز دوباره به اشتراک بگذارید. به این ترتیب شما علاوه بر اینکه دنبال‌کنندگان جدید پیدا می‌کنید عکس‌هایتان را با افراد علاقه‌مند در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام

6- دنبال کردن دیگر کاربران اینستاگرام

برای این کار کافی است شخصی با عکس‌هایی شبیه به عکس‌های خودتان را پیدا کنید و تمام دنبال‌کنندگان او را دنبال کنید. به این ترتیب این کاربران نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنند که شما در حال دنبال کردنشان هستید و خیلی از آن‌ها پروفایل شما را چک می‌کنند.

اما این را بدانید که باید با دیگران تعامل داشته باشید اگر فقط شخصی را دنبال کنید و عکس‌هایش را لایک نکنید و کامنتی نگذارید موفق نمی شوید و کاربران اینستاگرام معمولاً چنین حساب‌های کاربری را دوست ندارند و آنها را جعلی به حساب می آورند.

دنبال کردن کافی نیست

اما دنبال کردن کافی نیست باید با کسانی که دنبال می‌کنید تعامل داشته باشید. اگر فقط شخصی را دنبال کنید و عکس‌هایش را لایک نکنید و کامنتی نگذارید از نظر کاربران اینستاگرام  اکانت‌هایی جعلی هستید که بی‌دلیل آن‌ها را دنبال کرده‌اند.

اگر دنبال کردن افراد برایتان سخت است می‌توانید با گذاشتن کامنت‌های واقعی زیر پست‌های دیگران نیز خودتان را در معرض دید قرار دهید، حتی پست‌های اشخاصی که دنبالشان نمی‌کنید. با  این کار شخص مقابل کنجکاو می‌شود که پروفایل شما را چک کند. و اگر پروفایلتان از نظرش خوب باشد یک دنبال کننده‌ی جدید به دست می‌آورید.

کامنت گذاشتن شما باید هدف‌دار باشد به این معنی که باید زیر عکس اشخاصی کامنت بگذارید که احتمال زیادی وجود داشته باشد که یکی از دنبال کنندگانتان شوند.

7- تعامل با دنبال کنندگان

اگر شما هم می خواهید تجربه ی خوبی از اینستاگرام داشته باشید و یک رابطه ماندگار طولانی داشته باشید بایددنبال کنندگان خود را خوشحال نگه دارید و با آنها در تعامل باشید. برای این کار لازم است پست های خود را به صورت منظم بگذارید ولی باید دقت کنید که افراط نکنید. اگر چند عکس پشت سر هم بگذارید احتمال این که یکی از دنبال کنندگان خود را از دست بدهید بالا می‌رود.

پیشنهاد می کنم که در هر شش ساعت پست جدید بگذارید. به یاد داشته باشید که کیفیت مهم‌تر از کمیت است و بهتر است که فقط بهترین عکس‌هایتان را به اشتراک بگذارید حتی اگر فاصله‌ی بین اشتراک‌گذاری‌هایتان زیاد شود و به همراه عکس توضیحی جالب یا مفید زیر عکستان قرار دهید. می‌توانید سوالی بپرسید، داستان گرفته شدن عکس مورد نظر را تعریف کنید یا نکته‌ای جالب و مرتبط با عکس بگویید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسب و کارت رو سریع و حرفه ای، اینترنتی کن 75 درصد تخفیف ویژه عیدمشاهده
+ +