بهترین تکنیک های افزایش بازدید سایت

0

آیا شما هم به دنبال افزایش آمار بازدید سایت هستید؟تکنیک های زیادی برای افزایش بازدید سایت وجود دارد اما مهم ترین این تکنیک ها رعایت استانداردهای سئو است. البته تکنیک های زیاد دیگری نیز وجود دارد که در افزایش بازدید سایت تاثیرگذار است. در این مقاله سعی کرده ایم مهم ترین روش های افزایش بازدید سایت چه از نظر سئو و چه از نظر تکنیک ها و ترفندهای دیگر را معرفی کنیم. اگر شما هم علاقمند به یادگیری این روش ها هستید با مدیریو همراه باشید.

جالب است بدانید سئو تنها راه برای افزایش بازدید سایت نیست و روش های موثر دیگر نیز وجود دارند از جمله تکنیک های موثر برای بازاریابی آنلاین و افزایش بازدید سایت  اما بهترین روش استفاده ترکیبی از این روش هاست که نتایج بهتری دربر داشته باشد.

شاید برای شما هم جالب باشد آموزش سئوی فروشگاه اینترنتی در 11 قدم یک راهنمای کامل برای سئوی فروشگاه آنلاین شما است.

سئو یک روش افزایش آمار بازدید سایتتکنیک های سئو برای افزایش آمار بازدید سایت

شاید این مطالب را بارها شنیده باشید اما به راستی رعایت آنها بر روی رتبه و افزایش بازدید سایت شما بسیار تاثیرگذار هستند. استراتژی هایی که اگر درست استفاده شود امکان دیده شدن سایت شما را بیشتر خواهد کرد.

1- کلمات کلیدی بهینه شده

برای تولید محتوا بهتر است از کلمات کلیدی بلند و به همراه مترادف های آنهای استفاده کنید. همچنین  سعی کنید مترادف های کلمات کلیدی را در سراسر متن پراکنده کنید و در یک نقطه انباشته نکنید. مقاله 16 ابزار مهم برای جستجوی کلمات کلیدی یک راهنمای خوب برای پیدا کردن کلمات کلیدی و مرتبط است.

2- عنوان خوب و بهینه

عنوان  را جذاب انتخاب کنید و سعی کنید عنوان شما بیشتر از 60 کاراکتر نباشد. برای بهتر کردن کار خود ابتدا 10 عنوان برتر در زمینه موضوع خود را بررسی کنید. 20 فرمول برای نوشت عنوان جذاب می تواند شما را در این زمینه کمک کند.

3- بهینه سازی url و تصاویر

url های کوتاه و شامل کلمات کلیدی رتبه برتری می گیرند. همچنین استفاده از ALT تصاویر که کلمات کلیدی و مترادف آنها را شامل می شود نیز برای بهینه کردن عکس ها بسیار موثر است. آموزش سئو عکس شما را در این زمینه راهنمایی می کند.

4- توضیحات متا و لینک ها

برای بهتر شدن توضیحات متا بهتر است این توضیحات زیر 160 کاراکتر و شامل کلمات کلیدی و موضوع اصلی وبلاگ باشد. از لینک ها خارجی و داخلی به منظور بالا بردن رتبه و اعتبار مقاله ها برای موتورهای جستجو استفاده کنید.

5- شبکه های اجتماعی

همیشه اختلاف نظر بر سر بهبود رتبه با استفاده از شبکه های اجتماعی وجود دارد. اما آمار نشان داده بین افزایش بازدید سایت و بهبود شبکه های اجتماعی رابطه مستقیمی وجود دارد. بنابراین فعالیت موثر در شبکه ای اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، تویتر و … باعث افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه سایت می شود.

آیا می دانید چطور شبکه های اجتماعی را بازاریابی کنیم؟

6- قالب خوب برای سایت

انتخاب طرح قالب مناسب برای سایت یکی از عوامل مهم برای افزایش بازدید سایت است. طرح قالب بهتر است متناسب با مطالب و موضوعات شما باشد. باید کاری کنید که کاربران در هنگام ورود به سایت تجربه لذت بخشی داشته باشند.

7- استفاده از پست مهمان

می توانید به عنوان مهمان پست هایی در سایت های معتبر و پربازدید قرار دهید و لینک سایت خود را در آن بگذارید اما قبل از انجام این کار باید درخواست خود را به سایت مربوطه ارائه دهید و در این زمینه تلاش کنید.

پست میهمان8- استفاده از کلمات کلیدی مفهومی

کلماتی که ارتباط معنایی بیشتری با موضوع و مفهوم شما دارد استفاده کنید. با این کار به موتورهای جستجو کمک می کنید تا موضوعات شما را بهتر بفهمد و در هنگام سرچ کاربران در رابطه با این موضوع مطالب شما را زودتر و بهتر پیدا کند.

9- ایجاد پیوند محتوا

پیوند محتوا یعنی ارتباط یک محتوا از وبلاگ شما در یک سایت مرتبط با موضوع کارتان نمایش داده شود. به عنوان مثال شما بر روی سایت شرکتی مشغول به کار هستید که آمار بازدید در آن زیاد است. اما برای خود یک وبلاگ شخصی مرتبط با موضوع کارتان نیز دارید که از ترافیک زیادی بهره نبرده است. می توانید محتوای وبلاگی (شخصی) خود را به صورت لینک در وب سایت کاری خود قرار دهید با این کار می توانید ترافیک خوبی برای بازدید سایت و یا ویلاگ خود بگیرید. البته بهتر است یک لینک برگشت به سایت اصلی در آن قرار دهید که کاربران به راحتی به وبلاگ اصلی برگردند.

ترفندهای مهم دیگر برای افزایش بازدید سایت

به غیر از رعایت استانداردهای سئو راهکارهای زیاد دیگری هم هست که بر روی ترافیک و بازدید سایت تاثیر می گذارد. شما می توانید با استفاده از این روش ها ترافیک سایت خود را بالا ببرید. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- استفاده از فضای خالی

آمار ها نشان داده رعایت صحیح فضای خالی در طراحی و المان هایی مانند دکمه خرید می تواند آمار بازدید سایت را تا 20 درصد افزایش دهد. از این رو در ایجاد فضای خالی بیشتر دقت کنید. به خصوص اگر برای فروش محصولی فعالیت می کنید. به طور استاندارد در طراحی سایت برای تلفن همراه فاصله میان دو دکمه باید حداقل 1.5 برابر عرض انگشت اشاره باشد. شاید این امر موجب طولانی تر شدن اسکرول باشد اما نتیجه منفی ندارد و کاربران به راحتی با این موضوع کنار آمده اند.

2- تبلیغات آنلاین در آمار بازدید سایت

تبلیغات اینترنتی یا آنلاین بازدیدهای بیشتر و هدفمندتری برای شما به همراه دارد. اما قبل از هر اقدامی در رابطه با بازاریابی اینترنتی بهتر است هدف خود را از جذب کاربران مشخص کنید. اگر برای برگشت سرمایه خود برنامه درست و حساب شده ای نداشته باشید تمام هزینه و تلاشتان بی نتیجه خواهد ماند. باید بازدیدها بیشتر به جذب مشتریان بالقوه منجر شود و هدفمند باشد. اشتباه بزرگی که بیشتر افراد در بازاریابی اینترنتی مرتکب می شوند این است که نمی دانند قرار است از بالا رفتن ترافیک و افزایش بازدید سایت چه چیزی نصیبشان شود؟ به چه هدفی برسند؟

3- طراحی تبلیغات مشخص و مناسب

خوب بعد از انتخاب تبلیغات آنلاین حالا نوبت به آن می رسد که طراحی تبلیغات را به درستی و مناسب انتخاب کنید. باید ببینید کاربران چگونه و با چه نوع تبلیغات کلیلک های بیشتری خواهند داشت. برای درک بهتر این موضوع باید رقیبان خود را در این حوزه بیشتر مورد بررسی قرار دهید. تمام ایتم هایی که حتی خود شما را جذب می کند و احساس می کنید در بازدید سایت اثرگذار است به صورت تیتروار بنویسید و متناسب با ساختار کسب و کار خود یک پلتفرم مناسب برای طراحی تبلیغات خود انتخاب کنید. به عنوان مثال پلتفرم تبلیغاتی LinkedIn بهترین انتخاب برای بازاریابی های B2B (تجارت به تجارت) است و برای پلتفرم اینستاگرام بهترین حالت برای B2C (تجارت به مصرف کننده) است.

4- استفاده از وبلاگ نویسی میهمان

برای موفق شدن در وبلاگ نویسی میهمان بهتر است به دو موضوع توجه ویژه داشته باشید. اول پیدا کردن وب سایت هایی است که متناسب با جایگاه و موضوعات شما باشد و حاضر باشند با شما همکاری داشته باشند. دوم پیدا کردن موضوع مقاله ای که بتواند محتوای ارزشمندی به حساب آید و سایت مقابل را متقاعد کند که مطالب شما را انتشار دهد. نگران نشوید شما می توانید با استفاده از ابزار Buzzsumo محبوب ترین موضوعات را بررسی کنید. همچنین می توانید سایت های بالقوه میهمان را نیز پیدا کنید. بعد از آن نوبت به بررسی محبوب ترین مقالات است که چگونه نوشته شده است؟ شما می توانید با استفاده از روش ها و سبک های آنان موفق شوید و به راحتی آمار بازدید سایت خود را بالا ببرید.

5- کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ یا نوشتن کامنت در وب سایت ها و یا وبلاگ ها باعث افزایش ترافیک سایت می شود. بهتر است در ابتدا سایت های مرتبط و مقالات مرتبط با صنعت و کسب و کار خود پیدا کنید و در آنها این هدف خود را پیگیری کنید. بهتر است از کامنت گذاری در سایت های رقیب خودداری کنید. از نظر دهی یک جانبه و به دور از ارزش پرهیز کنید. مطالبی را عنوان کنید که ارزش گفتگو داشته باشد.

کامنت مارکتینگ6- کامنت های خود را هوشمندانه پاسخ دهید

در کامنت های خود اگر چندین نکته را رعایت کنید به راحتی می توانید اعتماد بازدیدکنندگان را جلب کنید و ترافیک سایت را بالا ببرید. از جمله این موارد

  • پاسخ هوشمندانه به کامنت ها
  • استفاده از نام حقیقی خودتان در کامنت ها
  • استفاده از تصویر چهره در کنار کامنت ها

که رعایت این موارد باعث جلب اعتماد و اطمینان از طرف کاربران می شود.

7-استفاده از رسانه های اجتماعی

شکی نیست که رسانه های اجتماعی در افزایش ترافیک و بازدید سایت تاثیر گذار هستند. آمار نشان داده 78 درصد از شرکت ها برای پیشبرد اهداف خود افراد مجرب و حرفه ای را برای رسانه های اجتماعی خود مانند اینستاگرام، تلگرام و … برگزیده اند تا بتوانند بازدید های خود را افزایش دهند.

باید به این نکته در بازاریابی شبکه های اجتماعی دقت کنید که بدون مقدمه هرگز تبلیغات فروش خود را شروع نکنید. باید در ابتدا ارزش آفرینی کنید و حسن نیت خود را به مخاطبان نشان دهید و بعد از تعامل و شکل گیری یک ارتباط درست و مناسب با کاربران آنها را آرام آرام به سمت فروش و یا وب سایت بکشانید.

8- تشویق برای اشتراک گذاری مطالب

اگر محتوای شما به اندازه کافی خوب و ارزشمند باشد و شما مخاطبان را برای اشتراک گذاری تشویق کنید بی شک آمار بازدید خود را بالا می برید.

9- انتخاب عکس های مناسب

متن باید به همراه عکس و یا فیلم های مناسب باشد و مرتبط با موضوع باشد. عرض تصویر بهتر است 400 پیکسل باشد. از درج تصاویر بزرگ و بسیار کوچک خودداری کنید و سعی کنید آدرس وب سایت خود را بر روی گوشه تصویر درج کنید.

10- ساعت نشر مطالب

برای نشر مطالب این امکان وجود دارد که آنها را در ساعت و در تاریخ خاصی در آینده منشر کنید. بهتر است از این ویژگی استفاده کنید و مطالب را در ساعت 3 الی 5 بامداد در وب سایت منتشر کنید. اما چرا؟

زیرا در این ساعت بروز رسانی وبلاگ ها به حداقل می رسد و شانس قرار گرفتن در صفحه اول بیشتر می شود. هرچه زمان زمان بیشتری در صفحه اول گوگل قرار بگیرید از نظر گوگل ارزشمند تر خواهید بود و اعتبار بیشتری می گیرید. بهتر است از ساعت دقیق هم استفاده نکنید و مثلاً در ساعت 3:20 دقیقه وب سایت خود را به روز رسانی کنید. وبلاگتان را نیز پشت سر هم بروز رسانی نکنیدو از درج مطلب در آینده استفاده کنید و در هر 24 ساعت حداقل 1 مطلب و حداکثر 2 مطلب درج کنید. در این صورت گوگل بهتر می تواند مطالب را شناسایی کند و نتیجه بهتر می گیرید.

11- تنظیمات صفحه اول

بهتر است در صفحه اول سایت، مقالات بین 8 تا 12 تا باشد. بهتر است از صفحه آرشیو و یا بایگانی مقالات نیز استفاده کنید در این روش آرشیوهای ماهانه بهتر از آرشیوهای هفتگی است. این امر نیز به افزایش آمار بازدید سایت کمک می کند.

نتیجه گیری:

برای افزایش آمار بازدید سایت نباید فقط یه سئو تکیه کنید و باید روش های گفته شده را به همراه سئو بکار ببندید تا بتوانید نتایج رضایت بخشی کسب کنید. روش های تبلیغات آنلاین، رسانه اجتماعی، پست های مهمان و کامنت مارکتینگ بهترین کارهای موجود برای افزیش آمار بازدید سایت هستند که در کنار سئو نتیجه عالی می دهند. از این رو افرادی که تلفیق گزینه های بیشتر را انجام می دهند برای ترافیک بالاتر سایت شانس بیشتری دارند و موفق تر عمل می کنند.

💬 نظر شما در مورد این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.