مقایسه بهترین فروشگاه ساز اینترنتی رایگان (اشتراکی و حرفه ای)

1

آیا به دنبال بهترین فروشگاه ساز اینترنتی رایگان هستید؟ آیا برای ساخت فروشگاه اینترنتی خود به دنبال بهترین روش هستید؟ آیا علاوه بر ساخت سایت فروشگاهی رایگان می خواهید ساخت اپلیکیشن اندروید رایگان  نیز داشته باشید؟ اگر شما تصمیم به ساخت یک فروشگاه اینترنتی گرفته اید، احتمالا قبل از آن پرسش های زیادی در ذهن دارید که تصمیم شما را با تردید مواجه می کند.

بله درست است! با رشد انواع cms ها و پیدا شدن سایت های فروشگاه ساز اینترنتی رایگان و یا پولی شاید شما هم سردر گم شده اید و برای جواب پرسش های خود تحقیق می کنید. از این رو در این مقاله از مدیریو قصد داریم مقایسه ای بین بهترین فروشگاه ساز اینترنتی رایگان و پولی داشته داشته باشیم. تا شما بتوانید با خیال آسوده تری انتخاب خود را انجام دهید.

اگر شما دوست دارید بین cms های رایگان و حرفه ای مقایسه ای داشته باشید پیشنهاد می کنم مقاله مقایسه بهترین فروشگاه سازهای رایگان و حرفه ای در ایران را مطالعه کنید. در این مقاله 5 تا از برترین فروشگاه سازها مورد بررسی قرار گرفته اند از جمله (ووکامرس، مجنتو، شاپیفای، پرستاشاپ، اپن کارت) که می تواند شما را درست و دقیق راهنمایی کند.

ایا می دانید بهترین فروشگاه ساز اینترنتی چه معیارهایی دارد؟

در این مقاله مقایسه ای داریم بین سایت های فروشگاه ساز اینترنتی رایگان و پولی که می توانند اشتراکی باشند و یا تخصصی و حرفه ای که شما با مقایسه آنها می توانید متناسب با کسب و کار خود یکی را انتخاب کنید.

مرور مطالب

1- فروشگاه ساز اینترنتی رایگان اشتراکی

2- مزایای سیستم های فروشگاه ساز اینترنتی اشتراکی

3-معایب سیستم های اشتراکی

4- سیستم های فروشگاه ساز اختصاصی (با زبان php)

5- مزایای فروشگاه ساز اینترنتی اختصاصی

6- معایب سیستم های اختصاصی

7- سیستم های فروشگاه ساز اینترنتی رایگان مبتنی بر cms

8-مزایای فروشگاه سازهای اینترنتی رایگان (cms)

9-معایب فروشگاه سازهای آنلاین (cms)

10-نکاتی در مورد انتخاب یک فروشگاه ساز اینترنتی رایگان و پولی

11-مقایسه بهترین فروشگاه ساز اینترنتی اشتراکی و اختصاصی

12- نتیجه گیری نهایی

بهترین فروشگاه ساز اینترنتی رایگانفروشگاه ساز اینترنتی رایگان اشتراکی

واقعیت این است که این مدل سیستم های اشتراکی بیشتر برای افراد تازه کار و مبتدی بیشتر مناسب است. بدون شک استفاده از فروشگاه ساز اینترنتی اشتراکی برای افرادی که تعداد محصولاتشان کمتر است و نیازی به توسعه فروشگاه آنلاین خود ندارند انتخاب بهتر خواهد بود. زیرا از نظر هزینه و پشتیبانی می توانند مشکلات کمتری داشته باشند.

اما اگر شما محصولات بیشتری دارید و دائماً فروشگاه خود را باید توسعه بدهید علاوه بر این دانش برنامه نویسی را هم ندارید پیشنهاد می کنیم از فروشگاه سازهای اختصاصی استفاده کنید.

مزایای سیستم های فروشگاه ساز اینترنتی اشتراکی

 • هزینه کمتر

در سایت های فروشگاه ساز اشتراکی برخی پلن ها به صورت رایگان و برخی دیگر به صورت پولی ارائه می شود. هر چند که محدودیت های زیادی در این فروشگاه ها وجود دارد و تمام امکانات یک فروشگاه را در اختیار نخواهید داشت اما برای شروع شما هزینه های زیادی پرداخت نمی کنید.

 • عدم نیاز به هاست

در این سیستم ها شما نیاز به هاست اختصاصی ندارید. این موضوع هم می تواند جزء مزیت و هم معایب باشد زیرا با داشتن هاست اختصاصی دست شما برای پاره ای تغییرات باز است اما در هاست اشتراکی شما به منابع هاست به صورت خصوصی دسترسی ندارید.

 • پشتیبانی

با داشتن خدمات پشتیبانی شما می توانید به راحتی مشکلات خود را حل کنید بدون اینکه لازم باشد دانش خاصی را داشته باشید. هر چند که پشتیبانی سایت های  فروشگاه ساز اینترنتی رایگان با هم متفاوت است.

 • زمان کمتر

در این فروشگاه ساز ها در مدت زمان کمی شما می توانید فروشگاه خود را راه اندازی کنید زیرا فروشگاه در چند مدل پلتفرم ارائه می شود و شما نیازی ندارید بر اساس سلایق و نیازهای خود آن را تهیه کنید. فقط کافی است یکی از پلتفرم های آماده را انتخاب کنید و آن را ادامه دهید.

معایب سیستم های اشتراکی

 • عدم دسترسی کامل به فروشگاه اینترنتی

یکی از معایب بزرگ سیستم های اشتراکی نداشتن دسترسی کامل به فروشگاه اینترنتی و هاست است.

 • عدم توسعه پذیری

توسعه پذیری در فروشگاه سازهای اشتراکی یا محدود است و یا اصلاً وجود ندارد. از این رو اگر کسب و کار خود را گسترش دهید به ناچار باید یکی از روش های دیگر را جایگزین کنید.

 • کارایی

با افزایش کاربران و بزرگ تر شدن وب سایت کارایی کاهش می یابد و سرعت نیز کند می شود.

 • محدود بودن امکانات

در بازار پر رقابت آنلاین باید برای فروشگاه آنلاین خود بتوانید امکانات به روز و گسترده ای داشته باشید که در فروشگاه سازهای اشتراکی امکانات محدودی در اختیار شما قرار داشته می شود.

 • عدم امنیت

یکی دیگر از چالش های پیش رو برای سیستم های اشتراکی تامین امنیت است. در صورت هک و ایجاد روزنه نفوذ برای یکی از فروشگاه ها به راحتی می توان به هسته سایت دسترسی پیدا کرد (به علت هاست اشتراکی) و  زمان زیادی طول می کشد تا مشکلات بر طرف شود زیرا نیروی محدودی از سوی ارائه دهندگان وجود دارد.

 • عدم سئو مناسب

مهم ترین کار بعد از راه اندازی فروشگاه آنلاین، بازاریابی و بهبود رتبه برای موتورهای جستجو است که سیستم های اشتراکی در این زمینه ضعیف عمل کرده اند.

مقایسه بهترین فروشگاه ساز اینترنتی رایگان و حرفه ای سیستم های فروشگاه ساز اختصاصی (با زبان php)

ساخت فروشگاه ساز اینترنتی اختصاصی رایگان نیست و هزینه دارد. افراد در این زمینه باید دانش و تخصص زیادی داشته باشند از برنامه نویسی حرفه ای و کار با بانک ها ی اطلاعاتی گرفته تا دانش طراحی و گرافیکی مناسب برای کاربران، روانشناسی رنگ ها و بهینه سازی سایت برای موتوهای جستجو همگی در یک سیستم اختصاصی باید لحاظ شود. برای مقایسه سیستم های اختصاصی با بقیه سیستم ها می توان به مزایا و معایب زیر اشاره کرد.

مزایای فروشگاه ساز اینترنتی اختصاصی

 • هاست اختصاصی

در فروشگاه اختصاصی نیاز به هاست اختصاصی وجود دارد. بنابراین کنترل بیشتر بر روی مدیریت سایت و تغییر برخی از ویژگی ها نیز هست. از این رو دسترسی بیشتری وجود دارد.

 • توسعه پذیری بالا

در این فروشگاه ساز ها می توان هر تعداد محصول را با هر ویژگی خاص اضافه کرد. بنابراین توسعه پذیری بالایی دارند.

 • امکانات وسیع و حرفه ای

در فروشگاه سازهای اختصاصی شما می توانید امکانات وسیع و حرفه ای یک فروشگاه را یکجا داشته باشید حتی می توانید آنها را برای خود منحصر به فرد کنید. از نظر سطح دسترسی کنترل 100 در صد نیز وجود دارد.

 • امنیت بالاتر

فروشگاه سازهای اختصاصی نسبت به فروشگاه ساز های اشتراکی از امنیت بالاتری برخوردار هستند. یکی از دلایل آن داشتن هاست اختصاصی است که اگر راه نفوذ برای یکی از فروشگاه ها به وجود آید کل سیستم دچار مشکل نخواهد شد.

 • طراحی و شکل ظاهری

طراحی و ظاهر سایت اختصاصی است زیرا از جایی کپی برداری نشده و منحصر به فرد است. به عبارت ساده مطابق با نیاز و سلیقه مشتری تهیه می شود.

 • سرعت وب سایت

سرعت در وب سایت های اختصاصی بالاتر از سیستم های اشتراکی است. زیرا مخصوص یک نفر می باشد.

 • کارایی

با افزایش کاربران و بزرگ تر شدن وب سایت کارایی کاهش نمی یابد.

 • هزینه نگهداری

هزینه نگهداری و گسترش در این سیستم ها نسبت به بقیه سیستم ها پایین است.البته اشتباه نکنید در ابتدا  باید پول بیشتری بپردازید اما در ادامه در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنید.

 • پشتیبانی

در فروشگاه سازهای اختصاصی مانند سیستم های اشتراکی شما می توانید از پشتیبانی قوی برخوردار باشید و نگرانی خاصی برای خطاها و مشکلات در آینده نخواهید داشت.

معایب سیستم های اختصاصی

 • بالاتر بودن هزینه

در این سیستم ها نسبت به دیگر سیستم های cms و یا سیستم های اشتراکی هزینه بالاتر است. علت این مساله را می توان نیاز به افراد متخصص و با دانش فنی بالا و نیاز به تعدا نیروی بیشتر دانست.

 • زمان بیشتر

در سیستم های اختصاصی نیز پلت فرم های حرفه ای آماده وجود دارد.اما اگر افراد بخواهند امکانات منحصر به فرد دیگری به فروشگاه خود اضافه کنند و آن را بر اساس سلایق و نیازهای مربوط به کسب و کارشان اصلاح کنند به ناچار زمان بیشتری لازم است.

 • عدم نیروی متخصص

در صورت داشتن افراد بی تجربه و نداشتن تخصص برنامه نویسی عالی و  قدرتمند احتمال زیاد بودن مشکلات در آینده بیشتر خواهد بود. از این رو انتخاب یک شرکت با نیروهای متخصص و با تجربه در این زمینه بسیار حیاتی است.

فروشگاه سازهای اینترنتی اختصاصی و حرفه ایسیستم های فروشگاه ساز اینترنتی رایگان مبتنی بر cms

بهتر است همین جا در مورد مزایا و معایب فروشگاه سازهای اینترنتی رایگان مبتنی بر cms هم صحبت کنیم تا شما به صورت کامل مقایسه ای مطمئن داشته باشید و بتوانید بر اساس نیازها و هزینه های اولیه خود یکی از این فروشگاه ساز ها را انتخاب کنید.

مزایای فروشگاه سازهای اینترنتی رایگان (cms)

 • هزینه

در فروشگاه سازهای آنلاین بر اساس (cms) هزینه های اولیه پایین است. البته در ادامه شما برای اضافه کردن بیشتر امکانات باید هزینه بپردازید.

 • عدم نیاز به برنامه نویسی

به راحتی می توان از قالب های آماده استفاده کرد. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که قالب های آماده در آینده خود مشکلاتی دارند از جمله اینکه از برخی افزونه ها پشتیبانی نمی کنند.

 • دسترسی به هر مکان

در این سیستم ها شما دسترسی به هاست و دیگر بخش های سایت را به صورت کامل دارید.

 • هاست اختصاصی

در این سیستم ها شما از هاست اختصاصی استفاده می کنید.

 • دسترسی به افزونه ها برای امکانات بهتر

شما با نصب افزونه ها می توانید سیستم خود را کامل کنید و یا توسعه دهید. فقط یک نکته مهم را باید بدانید و اینکه با نصب هر افزونه کیفیت سرعت سایت شما پایین می آید. پس در امر باید تمام دقت خود را بکار گیرید.

معایب فروشگاه سازهای آنلاین (cms)

 • امنیت پایین

چون بیشتر cms ها از متن باز استفاده می کنند و در اختیار عموم برنامه نویسان قرار می گیرد از این رو روش های نفوذ و هک کردن به راحتی انجام می شود. طبق آمار بدست آمده روزانه تقریباً 30 هزار وب سایت مورد حمله و هک قرار می گیرند که بیشترین آنها مربوط به وردپرس است.

 • سرعت پایین

در چنین وب سایت هایی به مرور با افزایش گستردگی محتوا و محصولات یا افزونه ها سرعت کاهش می یابد. البته برای همه وب سایت ها این طور نیست و برخی استثناها هم وجود دارد.

 • تکراری بودن قالب و طراحی

به دلیل اینکه قالب ها اختصاصی نیست و به صورت آماده در اینترنت وجود دارند ممکن است صدها و یا هزارن وب سایت فروشگاهی مشابه دیگر نیز در اینترنت وجود داشته باشند که البته مطابق با سلایق مشتری نباشد.

 • عدم ثبات در بازدیدهای بالا

در سیستم های cms در برخی قالب ها با با زیاد شدن بازدیدکنندگان خطاها و مشکلات نیز زیاد می شوند و فروشگاه عملاً از کار می افتد.

 • عدم سازگاری افزونه با برخی قالب ها

برخی قالب ها از بعضی افزونه ها پشتیبانی نمی کنند و خطاها و مشکلات زیادی به وجود می  آید.

 • هزینه نگهداری و توسعه بالاست

در این سیستم ها هزینه های توسعه دادن سیستم و نگهداری آن بالاست و حتی گاهی از سفارش یک وب سایت نیز بیشتر می شود.

 • پنل مدیریت پیچیده

پنل مدیریت در این سیستم ها پیچیده است و برای برخی کارهای ساده نیز باید مراحل زیادی را طی کرد.

 • عدم پشتیبانی

از صفر تا صد کارها و مشکلات بر عهده خود شما است و باید برای رفع مشکلات وقت و زمان زیادی صرف کنید.

فروشگاه سازهای اینترنتی رایگان و cmsنکاتی در مورد انتخاب یک فروشگاه ساز اینترنتی رایگان و پولی

مهم ترین نکاتی که باید در مورد یک فروشگاه اینترنتی رایگان و پولی درنظر گرفت موارد زیر است.

 • میزان سرمایه و هزینه اولیه برای ساخت فروشگاه

اینکه شما چقدر سرمایه دارید و چگونه می خواهید بر روی کسب و کار خود کار کنید. تاثیر بسزایی در نحوه انتخاب شما برای گزینش هر کدام از سیستم های فروشگاه ساز دارد.

 • امنیت بالا برای سیستم فروشگاهی

بحث امنیت یک مقوله نسبی است و به هیچ عنوان نمیشه ادعای برقراری امنیت را به صورت 100 درصد داشت. چرا که ممکن است به صورت تصادفی و یا سهواً پاره ای اشتباهات راه نفوذ به یک سیستم را باز کند. اما بهتره در انتخاب فروشگاه ساز از سیستم هایی استفاده شود که حداقل از ماژول ها و راهکارهای مناسب امنیتی بهره برده باشند.

 • نوع فروش محصولات

باید نوع فروش خود را مشخص کنید تا بتوانید امکانات و نیازهای وابسته به نوع فروش را بررسی کنید.به صورت کلی 3 نوع فروش در فروشگاه سازهای اینترنتی وجود دارد.

 • فیزیکی
 • دانلودی
 • خدماتی

بسته به نوع کسب و کار شما شاید به یکی یا به هر سه روش نیاز داشته باشید. در هر کدام از این روش ها شیوه ها و امکانات مجزایی در نظر گرفته شده است که باید در انتخاب یک فروشگاه ساز آنلاین در نظر بگیرید. به عنوان مثال هزینه ارسال پستی، داشتن پیک، برآورد هزینه بر اساس وزن محصولات و … همگی برای محصولات فیزیکی هستند. البته ممکن است برخی امکانات (فیزیکی، دانلودی، خدماتی) مشابه باشند.

 • پشتیبانی فوق العاده برای رفع خطا

مهم ترین نکته برای انتخاب یک فروشگاه ساز آنلاین بحث پشتیبانی است. شما با داشتن نیروی متخصص و یک تیم فنی عالی به راحتی می توانید مشکلات و خطاهای احتمالی در آینده را مدیریت کنید.

 • سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی
 • انتخاب قالب زیبا و کاربرپسند برای سایت
 • توجه به بهبود کاربری برای مشتریان (ux)
 • قابلیت زیاد برای پاسخ به درخواست های مشتریان
 • امکان داشتن اپلیکیشن به همراه سایت برای بازدید و فروش بیشتر

هر کدام از این موارد نقش مهمی در فروش و کیفیت کسب و کار آنلاین شما ایفا می کند. البته همه این موارد برای فروش تاثیر نمی گذارند و بعد از رعایت موارد بالا شما باید تکنیک های موثر برای بازاریابی آنلاین و افزایش بازدید سایت را هم اجرا کنید

مقایسه بهترین فروشگاه ساز اینترنتی اشتراکی و اختصاصی

پرتال، شاپفا، سبد خرید، وبزی، سازیتو،کاموا، سی فایو را می توان جز دسته فروشگاه سازهای اشتراکی دانست و اما بهترین طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای را می توان از آن فراشاپ دانست که با زبان های برنامه نویسی (php) نوشته شده است.

1- فراشاپ (سیستم اختصاصی با زبان برنامه نویسی)

 • پشتیبانی قوی و در دسترس از طریق تیکت،تلفن،حضوری یا شبکه های اجتماعی
 • امکان دسته بندی کالاها
 • امکان قیمت گذاری های مختلف بر روی سیستم
 • امکان فروش محصولات بر اساس منطقه
 • قالب کاربر پسند بر اساس استاندارهای (ui,ux)
 • پنل مدیریت ساده و کاربرپسند
 • امنیت بالا و بروز در سیستم به علت استفاده نکردن از قالب های آماده
 • امکان اتصال به سامانه پیامک قدرتمند جهت اطلاع رسانی به مشتریان
 • نمایش جداگانه قیمت بازار و قیمت فروش برای محصولات
 • امکان مشاهده سفارشات و تغییرات در آنها
 • امکان ایجاد طرح های مختلف تخفیف و فروش
 • بهینه سازی سئو به صورت خوب و مناسب
 • سرعت اجرای فوق العاده به علت سبک و اختصاصی بودن سیستم
 • امکان فروش کالاهای مجازی و فروشگاهی و خدماتی
 • امکان اتصال به سیستم حسابداری
 • امکان اتصال به سیستم انبارداری و مدیریت کالاها به صورت پیشرفته
 • بک آپ گیری خودکار
 • امکان فروش به صورت عمده و جزیی
 • امکان ارائه آمار بازدید کنندگان سایت
 • امکان ایجاد کیف پول و درگاه پرداخت
 • امکان ایجاد فرم برای اتصال به درگاه پرداخت
 • امکان تغییر و شخصی سازی قالب
 • امکان تعریف مالیات بر ارزش افزوده
 • مهم تر از همه پشتیبانی پکپارچه و هماهنگ از اپلیکیشن فروشگاهی
 • امکان اتصال به شبکه های اجتماعی
 • امکان افزودن انواع ماژول ها و ابزارهای بیشتر مانند(سرچ صوتی، بارکد خوان فیزیکی،تخفیف در بازه زمانی و …)

که تمام این ویژگی ها باعث شده این فروشگاه ساز کامل و حرفه ای شود. به خصوص که از اپلیکیشن فروشگاهی به صورت عالی پشتیبانی می کند و برای انبارداری و حسابداری نیز امکانات زیادی دارد. البته در ادامه راه هم می توانید از مشاوره رایگان بازاریابی و استراتژی های فروش هم بهره ببرید.

2- فروشگاه ساز اینترنتی پرتال

 • پشتیبانی مناسب به دو صورت تیکت و تلفن
 • امکان قیمت گذاری مختلف بر روی کالاها
 • ارائه آمار بازدیدکنندگان از سایت
 • امکان ایجاد کیف پول و درگاه پرداخت
 • امکان ایجاد فروشگاه فیزیکی، فروشگاه فایل و فروشگاه خدماتی
 • امکان ایجاد صورت حساب برای مشتریان
 • امکان ایجاد کد تخفیف در فروشگاه
 • ساخت فرم با امکان اتصال به درگاه پرداخت آنلاین
 • امکان تغییر و شخصی سازی قالب فروشگاه
 • امکان تعریف مالیات بر ارزش افزوده
 • امکان مدیریت دسته بندی محصولات
 • امکان ایجاد اتصال به ایمیل و پیامک
 • و … لازم به ذکر است پرتال مانند فراشاپ از اپلیکیش فروشگاهی پشتیبانی نمی کند و امکانات محدود تری دارد.

3- فروشگاه ساز سبد خرید

 • امکان فروش محصولات به صورت دانلودی و فیزیکی
 • طراحی ظاهری مناسب
 • اطلاع رسانی از طریق ایمیل و پیامک
 • امکان تعریف مالیات بر ارزش افزوده
 • امکان مدیریت دسته بندی محصولات
 • امکان مشاهده و مدیریت سفارشات
 • امکان وارد کردن محصولات با استفاده از فایل اکسل

4- فروشگاه ساز وبزی

 • سئو مناسب و بهینه شده
 • سرعت لود مناسب
 • پنل مدیریت ساده و کاربرپسند
 • امکان مرتب سازی محصولات بر اساس موراد خاص
 • امکان تعریف کوپن تخفیف
 • روش های مختلف برای پرداخت پول
 • امکان فروش محصول به صورت فیزیکی، دانلودی و خدمات

5- فروشگاه ساز سازیتو

 • سئو مناسب و سرعت لود خوب
 • امکان اتصال درگاه بانکی
 • امکان دسته بندی محصولات
 • امکان ساخت و ارائه کد تخفیف
 • امکان اتصال به شبکه های اجتماعی
 • امکان گزارش گیری از فروش محصولات

سازیتو از فروشگاه سازهای رایگان است که روند کار در این فروشگاه ساز بر پایه دریافت کارمزد می باشد.و به ازای هر فروش 4 درصد کارمزد دریافت می شود. حداکثر کارمزد نیز 30 هزار تومان می باشد.

6- فروشگاه ساز کاموا

 • امکان استفاده از کد تخفیف برای فروشگاه
 • امکان استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی
 • امکان اطلاع رسانی از طریق ایمیل و پیامک
 • امکان تغییر در قالب فروشگاه
 • ارائه دامنه رایگان IR

کاموا به مدت 14 روز رایگان و به عنوان تست اجازه می دهد از فروشگاه ساز و امکانات آن بازدید داشته باشید. سپس باید برای ایجاد فروشگاه ساز اینترنتی از پلن های مختلف آن استفاده کنید و هزینه بپردازید.

7- فروشگاه ساز سی فایو

 • امکان اتصال به شبکه های اجتماعی
 • امکان استفاده از هاست رایگان
 • امکان تغییر قالب سایت

در این مدل فروشگاه ساز به شما امکان تست 7 روزه داده می شود.

نتیجه گیری نهایی:

دوستان عزیزم! با توجه مطالب گفته شده و مدل کسب و کار شما می توان نتیجه گرفت که اگر کسب و کار شما بزرگ و پیچیده است از همان ابتدا از سیستم های اختصاصی استفاده کنید تا در آینده مجبور به هزینه و زمان بیشتر نباشید. اما اگر کسب و کار کوچکی دارید و در ابتدای راه هستید فروشگاه ساز اینترنتی رایگان و یا  اشتراکی بیشتر برای شما مناسب هستند. هر چند که با رشد کسب و کار خود و ماندن در این بازار رقبا باید مسیر خود را در آینده تغییر دهید. در میان CMS ها در ایران ووکامرس و پرستاشاپ محبوب تریند و دست شما برای دسترسی به کلیه امکانات باز است.

اگر شما تسلط نسبی به فروشگاه سازهای CMS ندارید و اگر محصولات شما محدود هستند علاوه بر این کسب و کار کوچکی دارید می توانید از یکی از فروشگاه سازهای اشتراکی استفاده کنید و در صورت رشد کسب و کار خود به سمت فروشگاه سازهای حرفه ای و اختصاصی ببرید.

1 نظر
 1. زیور می گوید

  سلام، بسیار عالی
  موفق و پیروز باشید

💬 نظر شما در مورد این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.