آموزش تحول کسب و کار

4 تکنیک برای تحول کسب و کار از نظر برایان تریسی

تحول کسب و کار امروزه یکی از مهم ترین نیاز صاحبان مشاغل به شمار می آید. تحول در کسب و کار از راه و جنبه های گوناگونی اتفاق میوفتد.
از نظر برایان تریسی فقط چهار روش است که می تواند تحول کسب و کار شما را رقم بزند. اگر شما هم به فکر تحول در کسب و کار خود هستید اما هنوز در انتخاب شغل مناسب خود تردید دارید و نمی دانید که چه شغلی مناسب شماست؛ پیشنهاد می کنیم مقاله ی آموزش انتخاب شغل مناسب برای خودتان و یا کار در منزل را مطالعه کنید.

1- تحول کسب و کار از طریق تمرکز

همیشه چه در کسب و کار و چه در زندگی شخصی و روزمره خود، سعی کنید توانایی اولویت بندی کار ها را به خوبی داشته باشید. از صرف زمان برای کارهای کم اهمیت بپرهیزید و در عوض زمان بیشتری برای کارهای مهم خود اختصاص دهید.
شاید بپرسید چه کارهایی را بیشتر باید انجام داد؟ آن کارهایی که بهترین نتایج را برای شما به همراه می آورد. کارهایی که موفقیت شما را بیشتر می کند. کارهایی که برای شما سودآوری دارند و قابل پیش بینی نیز هستند.
خیلی از افراد همین اصل مهم و ساده را نادیده می گیرند. شما با کمی تلاش می توانید این کارها را در خود پیدا و تقویت کنید.

2- تحول کسب و کار با توقف

کارهایی که نتایج کمتری برای شما به همراه دارد را کمتر انجام دهید. قانون ۸۰/۲۰ می گوید: ۸۰ درصد محصولات و خدمات فقط ۲۰ درصد فروش و سودآوری دارند. خیلی از  شرکت‌های موفق سیاست های خاصی دارند که هر سال تولید ۱۰ تا ۲۰ درصد محصولات را متوقف می‌کنند و همزمان هدفی برای خود تعیین می‌کنند که هر ساله ۲۰ درصد فروششان مربوط به محصولات و خدمات جدید باشد.
یک راه تغییر زندگی و کار این است که یکسری از فعالیت های خاص خود را به طور کامل متوقف کنید. اگر یک مروری به مجموعه فعالیت های خود بیندازید متوجه می شوید که کارهای زیادی وجود دارند که زمان و پولتان را صرف آنها کرده اید و البته شاید در یک بازه زمانی ارزشمند بوده‌اند،‌ اما دیگر ارزشمند نیستند.
افرادزیادی هستند که در گوشه امن شان نشسته اند و زمان زیادی را صرف انجام کارهایی می‌کنند که اصلا لازم نیست انجام شود.
سعی کنید “تفکر از صفر” را تمرین کنید. از خود بپرسید آیا اگر کار فعلی که انجام می دهم منقرض شود با دانش فعلی می توانم برای خود کاری کنم؟ آیا دانش یا محصول یا خدمتی وجود دارد که اگر آن را از صفر شروع کنم به نتیجه ی بهتری برسم؟ آیا شغل و حرفه ی من متناسب با بازار آینده و امروز هست یا نه؟ با پرسیدن این سوالات ذهن شما آمادگی بیشتری برای یک تحول کسب و کار پیدا می کند.
یادتان باشد اسیر شدن در کارهای قدیمی و بی‌حاصل،فقط انرژی شما را برای ارائه محصولات و خدمات جدید و متناسب با بازار امروز و کشف راه‌های جدید می‌کاهد.

تکنیک های تحول کسب و کار

3- تحول با شروع کاری جدید و متفاوت

شما باید در فروش و بازاریابی خود خلاق باشیدو به گوشه امن پناه نبرید. به راهی نروید که کمترین موانع را دارد و همیشه همان کارهایی را انجام ندهید که در گذشته انجام می‌داده اید. به دنبال راه‌هایی جدیدتر، بهتر، سریع‌تر، ارزانتر، ساده‌تر، مناسب‌تر و کم‌هزینه‌تر برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات باشید.

این یکی از ضعف‌های بزرگ در بازاریابی و فروش است: آنقدر شرکت‌ها محصولات و خدمات فعلی خود را دوست دارند که سایر محصولات و خدماتی که شاید با کسب‌وکار فعلی‌شان متناسب باشد را پس می‌زنند. همین موضوع باعث سقوط آنها می شود.
شاید شروع کاری جدید بسیار دشوار باشد و اولین قدم همیشه سخت ترین، اما شدنی است.به گفته ی پراهالاد شما باید هموراه “پنج سال آینده را پیش‌بینی کرده و برای تسلط بر بازار در آن زمان تلاش کنید”.
همیشه این را در نظر بگیرید که هر کاری که امروز انجام می دهید با تغییر بازارها، یک رقابتی سخت تر و شاید منسوخ شده را تجربه کنید. پس به جای نگاه کردن، پذیرای تغییرات باشید. هر وقت ایده ای به ذهن تان رسید فوراً و قبل از دیگران دست بکار شوید.

4- تحول کسب و کار با نگاه به آینده

از خودتان این سوال را پرسید «امروز چه کاری را آغاز کنم که تا ۵ سال دیگر راحت بتوانم کسب و کار خود را مدیریت کنم؟»
چه مجصولات یا خدماتی نیاز دارید؟ برای رسیدن به هدف تان چه مهارت ها و قابلیت هایی دارید؟ چگونه و با انجام چه کاری می توانم تا چند سال آینده الگوی بازار خود شوم؟
به قول مایکل کامی، برنامه‌ریز استراتژیک جمله معروفی دارد که می گوید: «آن‌هایی که برای آینده برنامه‌ریزی نمی‌کنند، آینده‌ای ندارند».
شما برای رسیدن به چیزی که قبلا هرگز نداشته اید، باید یک کاری انجام بدهید که قبلا هرگز انجام نداده‌اید.  شما باید یکسری از مهارت‌هایی را در خود پرورش دهید که قبلا نداشته‌اید.به صورت کلی باید فردی متفاوت از گذشته خود شوید. تا بتوانید طعم موفقیت را دائم بچشید.

راه های تحول کسب و کار

حرف آخر

اگر شما هم به فکر تحول کسب و کار خود هستید تیم مدیریو با سابقه ی طولانی و درخشان در مشاوره و راه اندازی کسب و کار و توسعه آن  می تواند در کنارتان باشد.

پیشنهاد برای شما
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه