ساخت و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اینترنتی اندروید و ios

0

چرا طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اینترنتی اینقدر مهم است؟

ساخت و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اینترنتی اندروید و یا ios از آن مواردی است که بیشتر کسب و کارها در دنیای امروز به دنبال راه اندازی آن هستند زیرا می دانند فروش اینترنتی از طریق موبایل می تواند باعث افزایش درآمد شود.

شاید گفت ۷۰ درصد فروش ها و  درآمد ها در فضای وب مربوط به فروش های اینترنتی است که هنوز با وجود رقابت های زیاد بین فروشگاه های اینترنتی سود و بازدهی خوبی دارد.

شکی نیست که با پیشرفت فناوری دیجیتال دنیای کسب و کارهای مختلف نیز تغییر می کند و کسانی موفق تر خواهند بود که در راستای این تغییرات همسو باشند.

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اینترنتی
[vc_headings style=”theme2″ borderclr=”#1867ce” title=”اما چرا طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اینترنتی ؟” titleclr=”#000000″][/vc_headings]

آمار نشان می دهد در ساخت و طراحی فروشگاه اینترنتی با وجود رقبای زیاد افرادی موفق تر، خواهند بود که به صورت اختصاصی بر روی محصولات خود تمرکز کنند بر خلاف برندهای بزرگ که بر روی فروش همه محصولات کار می کنند!

اما چرا؟

در تجارت الکترونیک کشورهای توسعه یافته اثبات شده ساخت فروشگاه های اختصاصی با تنوع محصولات کمتر بهتر از فروشگاه های بزرگ است. علت های زیادی برای این مساله وجود دارد که می توان به صورت زیر دسته بندی کرد

  • هزینه کمتر برای محصول
  • هزینه های سربار کمتر مانند (هزینه استهلاک ساختمان یا کارخانه، اجاره مکان، بیمه کارکنان، هزینه روشنایی و سوخت)
  • تنوع بیشتر در انتخاب دسته بندی های خاص فروشگاه
  • سرعت بیشتر در انجام کارها
[vc_headings style=”theme2″ borderclr=”#000000″ title=”بهترین ویژگی برای ساخت و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و ios چیست؟” titleclr=”#000000″]

 

[/vc_headings]
  • امکان دسترسی به افزونه ها و قابلیت هایی مثل دوربین،GPS
  • امکان توسعه اپلیکیشن فروشگاهی
  • استفاده از اپ به صورت آفلاین
  • سازگاری با وب سایت
  • سرعت لود بالا

شرکت هایی که برای ساخت و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی، ویژگی های مورد نظر را به همراه طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای ارائه دهند می توانند نقش بزرگی در فروش برای صاحبان کسب و کار ایفا کنند.

تعدادی از شرکت ها با ارائه اپلیکیشن فروشگاهی آماده و اختصاصی که قبلاً کدنویسی شده روند کار را برای صاحبان کسب و کار سریع و با صرفه کرده اند.به عنوان مثال، سیستم جامع فروشگاهی فراشاپ توانسته طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را به صورت حرفه ای و اختصاصی با قیمت مناسب ارائه دهد.

طراحی و ساخت اپ فروشگاهی اینترنتی
طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اینترنتی
طراحی اپ فروشگاهی اینترنتی
ساخت اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی
[vc_headings style=”theme2″ borderclr=”#000000″ title=”مراحل ساخت و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اینترنتی اندروید و ios” titleclr=”#000000″][/vc_headings]

گام اول ایده و بررسی مزایای آن

در اولین گام شما باید ایده و ویژگی های برتر خود را نسبت به سایر اپلیکیشن های فروشگاهی بررسی کنید. هرچقدر مزایا و ویژگی های اپ فروشگاهی شما بیشتر باشد سرعت موفقیت تان افزایش می یابد. مهم ترین نکته در طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اینترنتی تسهیل روند کاربران در خرید می باشد که علاوه بر فروش بیشتر می تواند در محبوبیت اپ هم اثرگذار باشد.

گام دوم انتخاب طرح و قالب اپ شما

در این مرحله شما باید انتخاب وایر فریم ها و طرح را به صورت دستی انجام دهید. یک طرح اولیه و کامل از نحوه چیدمان المان ها تهیه کنید اما اگر علاقمند هستید به صورت اصولی طراحی اپ فروشگاهی اینترنتی انجام  دهید بهتر است از مشاوه و راهنمایی متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا در آینده با اطمینان بیشتر، کار خود را پیش ببرید.

گام سوم ایجاد طرح گرافیکی ابتدایی

اینجاست که مهندسی تجربه کاربری و رابط کاربری(ui/ux) به شدت نیاز است. اگر شما در طراحی اپلیکیشن فروشگاهی نتوانید به خوبی ui/ux را اجرا کنید به احتمال زیاد در برابر رقبا شکست می خورید. این کار نیاز به تجربه و مهارت زیادی دارد از روانشناسی رنگ ها گرفته تا کار با نرم افزارهای خاص گرافیکی.

گام چهارم اجرای طرح ظاهری اپ

در این مرحله باید طراحی که قبلاً به صورت دستی انجام شده را پیاده سازی کنید. در واقع باید برنامه نویسی front، اپ را انجام دهید که نیاز به کد نویسی و رفع خطاهای احتمالی دارد. این کار باید بر اساس تجربه کاربری و طراح کاربری که قبلاً تعریف شده نهایی و پیاده سازی می شود و در همین مرحله تست تجربه کاربری گرفته شود.

گام پنجم نوشتن برنامه back-end اپ

در این مرحله متخصصان برنامه نویس باید دیتابیس نرم افزار را هماهنگ با ظاهر و اطلاعات دیگر طراحی کنند. به بیان دیگر باید روابط بین عناصر را مشخص نموده و api های پویا و داینامیک را برای طراحی اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی اندروید و یا ios تهیه کنند.

گام آخر گرفتن خروجی است

بعد از طراحی و ساخت اپ حالا وقت آن رسیده که در شرایط و حالت های خاص نرم افزار را تست کنید. باید تست ها بر اساس تعداد کاربران، سرعت لود شدن،مشاهده در موبایل های مختلف و … انجام شود و تمام خطاهای احتمالی رفع گردد.

[mvc_flip_box image_id=”31313″]

متفاوت بودن، خاص بودن، کارایی همراه با زیبایی محیط کاربری اپلیکیشن، کم حجم بودن، امکان توسعه پذیری، استفاده آسان و سرعت لود بالا بهترین طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را برایتان می سازد.

 

[/mvc_flip_box]

💬 نظر شما در مورد این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.