آموزش اصول بازاریابی در اینستاگرام به صورت رایگان و حرفه ای

چرا آموزش اصول بازاریابی در اینستاگرام مهم است؟ تا چند سال پیش کی فکرش را می کرد که شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام به این اندازه قوی و مارکتینگ شوند تا جایی که آموزش استراتژی بازاریابی در اینستاگرام یک ضرورت محسوب می شود نه یک انتخاب!

شاید برای شما هم جالب باشد آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام به همراه ۴ نکته برای رشد صفحات را هم بدانید!

خیلی از افراد با همین بازاریابی در اینستاگرام به راحتی و بدون صرف هزینه، روزانه صاحب درآمدهای میلیونی می‌شوند. درآمدهایی که شاید در کسب و کارهای فیزیکی، غیر ممکن به نظر برسند و یا سال ها طول بکشد.

آیا می دانید چگونه یک کمپین بازاریابی دیجیتال داشته باشیم؟

شاید باورتان نشود اما تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام، حدود 24 میلیون تخمین زده شده است، یعنی تقریبا 30% از کل جمعیت کشور است. حالا شما تصور کنید حضور این تعداد کاربر ایرانی، شانس درآمد زایی از اینستاگرام را چقدر زیاد می کند.

دیگه واقعاً از این بهتر نمی شه؟ حالا دیگه نویت شماست که اگر هنوز وارد این بازار محبوب نشده اید همین الان اقدامی برایش انجام دهید!

شاید برای شما جالب باشد آموزش ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی را بدانید.

قیل از اینکه به سراغ آموزش اصول بازاریابی در اینستاگرام بروم می خواستم یک نکته مهم را هم خاطر نشان کنم.

درسته که با کمک اینستاگرام، راحت می توانید به درآمد برسید و حتی بهتر از یک فروشگاه ساده سنتی بفروشید اما شاید همیشه این روند ادامه نداشته باشد.

احتمالاً خبر ادغام و یکپارچه شدن شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام و اپلیکیشن پیام‌رسان واتس اپ در فضای مجازی را شنیدید که جنجال و سر و صداهای زیادی هم به راه انداخت.

«حالا به نقل از technews network خبر دیگری از سوی مارک زوکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک به تازگی منتشر شده است که نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست. این بدان معناست که هرچه سریع‌تر فیس‌بوک با شرکت‌های زیرمجموعه خود یعنی اینستاگرام و واتس‌اپ یکپارچه سازی و ادغام خواهد شد.»

اگر این اتفاق بیفتد ممکن است اینستاگرام هم سرنوشتی مانند تلگرام پیدا کند. در این صورت بیشترین ضرر را کسانی خواهند دید که تمرکز خود را فقط بر روی بازاریابی در اینستاگرام گذاشته اند و از طراحی سایت فروشگاهی هیچ بهره ای نبرده اند. حتی به فکر ساخت اپلیکیشن فروشگاهی هم نبوده اند.

شما برای در امان بودن از ریسک ها و خطرات آینده و داشتن قدرت بیشتر در زمینه فروش بهتره در کنار بازاریابی اینستاگرام  از یک طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن فروشگاهی هم استفاده کنید.

مرور مطالب

بازار یابی در اینستاگرام

 

چرا اصول بازاریابی اینستاگرام؟

در حال حاضر اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در جهان و به خصوص در ایران است که ماهانه حدوداً ۸۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. از زمانی که امکان قرار دادن ویدیوها یه صورت یک دقیقه‌ای فراهم شده است، محتواهای آموزشی یا سرگرم کننده بسیاری در اینستاگرام  تولید می شود تا جایی که خیلی از افراد به صورت جدی اقدام به برنامه‌سازی در اینستاگرام می‌کنند.

شما با بازاریابی در اینستاگرام می توانید به مشتریان بالقوی ای در شهر و یا محل خود دست پیدا کنید که یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

هدف شما از حضور و بازاریابی در اینستاگرام چیست؟

باید شما قبل از ورود به حوزه اینستاگرام بدانید هدفتان چیست؟ کسب و کار شما چه اهداف مختلفی را دنبال می کند؟ برخی از اهداف برای ورود و بازاریابی در اینستاگرام عبارتند از:

1- نشان دادن کسب و کار یا به عباتی همان پشت صحنه کسب و کار خود به مشتریان و ایجاد ارتباط بهتر و افزایش آگاهی از برند یکی از اهدافی است که برخی از کسب و کارها دنبال می کنند.

2- برخی از شرکت ها و یا برندها برای تثبت جایگاه خود از  اینستاگرام استفاده می کنند و با انجام کارهای خیرخواهانه و یا انتشار این گونه اخبار در اینستاگرام خود را در ذهن مشتریان و مردم، ماندگار نگه می دارند. آنها با این روش می خواهند برند خود را متعصب و نگران نسبت به مردم و جامعه معرفی کنند.

3- هدف گروه دیگر از کسب و کارها برای بازاریابی در اینستاگرام در واقع افزایش فروش و یا معرفی آخرین محصولات و یا محصولات تخفیف دار می باشد.

از این رو هر برند و یا کسب و کاری می تواند با اهداف خاصی در اینستاگرام حضور پیدا کند و بازاریابی خود را بر روی آن هدف مشخص قرار دهد. مهم این است که قبل از ورود به این حوزه بدانید چه می خواهید و هدف شما چیست؟

آیا می دانید چطور شبکه های اجتماعی را بازاریابی کنیم؟

در ابتدا چه چیزی مهم است؟

اگر در ابتدای راه هستید و یا به بهبود کار خود در اینستاگرام فکر می کنید مهم ترین کار ایجاد یک پروفایل حرفه ای است. همان طور که صفحه اول یک وب سایت، نشان دهنده آن مجموعه و کسب و کارشان است. پروفایل اینستاگرام شما هم نشان دهنده کسب و کار و فعالیت شما است. یک کاربر با مراجعه به پروفایل اینستاگرام باید سریع متوجه شود این صفحه مربوط به چه کسب و کاری است و چه کاری را انجام می دهد.

 

بازاریابی در اینستاگرام

 

استراتژی تولید محتوا در بازاریابی اینستاگرام

قطعاً برای تولید محتوا در اینستاگرام باید استراتژی داشته باشید.استراتژی بازاریابی متفاوت هستند اما اینکه چه استراتژهای بازاریابی درست و خوب است را در ادامه بررسی می کنیم.

آیا به دنبال تولید ویدیو در کسب و کارتان هستید؟ به دنبال تولید مطالب آموزشی هستید؟ شما دوست دارید چه نوع محتواهایی تولید می‌کنید؟ مخاطبان شما چه افرادی هستند و چه محتوایی برایشان مناسب است؟

پس استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام یعنی اینکه مخاطبانتان را بشناسید و بدانید که چه نیاز دارند، اهداف خود از حضور در اینستاگرام با بشناسید و بدانید که چه نوع محتواهایی شما را به هدفتان نزدیک تر می‌کند و در نهایت بر اساس نوع محتوایی که باید به آن‌ها بپردازی یک برنامه محتوایی تنظیم کنید.

برای تولید محتوا باید 5 اصل مهم را در نظر بگیرید که می تواند در رشد کسب و کار به شما کمک کند.

1- اصل اول خلق ارزش

شاید ارزش آفرینی را بارها و بارها در روش های فروش شنیده باشید اما جالب است هنوز خیلی از کسب و کارها از آن بی خبر هستند و اتفاقاً در حوزه بازاریابی اینستاگرام هم خیلی ها آن را رعایت نمی کنند.

شما باید قبل از مطرح کردن برند خود و یا حتی پیشنهاد به مخاطبان تان به فکر تولید یک محتوای خوب برای ارزش آفرینی محصول و یا خدماتتان باشید. در غیر این صورت نمی توانید ارتباط خوبی با مخاطب و یا مشتریان برقرار کنید. یک ارزش رایگان در ابتدا می تواند ارتباط درست و موثر برای اهداف بعدی ایجاد کند.

2- اصل دوم انتخاب محتوای پایدار

اگر در استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام موضوعی انتخاب شود که در دراز مدت ادامه پیدا نکند احتمالاً به شکست منجر می شود. بگذارید با ذکر یک مثال این موضوع را بیشتر روشن کنم فرض کنید کسب و کار شما در حوزه تاسیسات می باشد که شما با دریافت هر پروژه قبل و بعد از آن را عکس برداری می کنید و با ذکر توضیحات کامل آن را در اینستاگرام منتشر می کنید.

این استراتژی تمام شدنی نیست و تا زمانی که شما کار دریافت می کنید محتوایی هم برای ارائه و تولید دارید و این محتوا تمام شدنی نیست و پایدار است علاوه بر این حول این موضوع می توان موضوعات دیگر را بیان کرد. اما زمانی را در نظر بگیرید که استراتژی محتوای شما بر اساس مراحل مختلف کارتان و توضیح وسایل کار و … باشد در این صورت احتمالا پایدار نخواهد بود و زمانی می رسد که محتوایی برای تولید ندارید.

3- مدامت در تولید محتوا

تولید محتوا در اینستاگرام مداومت نیاز دارد. اگر شما محتوایی را تولید کنید و بعد از مدتی فعالیت نداشته باشید کاربران شما را آرام آرام فراموش می کنند. اما مهم تر این است که برای تولید محتوا هم زمان بندی مشخصی داشته باشید و کاری کنید که کاربران حضور و فعالیت شما را ببینند و احساس کم رنگ شدن نسبت به کسب و کار شما نداشته باشند. این یک اصل مهم در تولید محتوا است.

4- تولید محتوا نباید خیلی سخت و هزینه بر باشد

شکی نیست که تولید محتوا در هر کسب و کاری متفاوت است و نیاز به هزینه و منابع دارد. از این رو باید به دنبال تولید محتوایی باشید که در ادامه روند کار بتوانید از عهده آن برآیید و متوقف نشوید. به بیان ساده تر بتوانید آن را ادامه بدهید و پایدار بمانید.

5- تولید محتوای اختصاصی و منحصر به فرد

یک اصل مهم دیگر در تولید محتوا داشتن سبک و روش خاص برای اینستاگرام است. به عنوان مثال اگر دوست دارید از طریق فیلم محتوایتان را به نمایش بگذارید از سبک و خلاقیت خود بهره ببرید. به صورت کلی برای تولید محتوا مشابه دیگران عمل نکنید و سبک متفاوت داشته باشید.

6- محصولات‌تان را تگ کنید

اگر قابلیت فروشگاه را در اینستاگرام مهیا کنید کاربران از طریق همان پست و تنها انتخاب تگ محصول مورد نظر خرید می کنند و فالوورهای‌تان مجبور نیستند برای خرید به وب سایت مراجعه کنند این کار قطعاً در سهولت و فروش  تان تاثیر می گذارد. ابن یک روش موثر بازاریابی در اینستاگرام محسوب می شود.

7- از تبلیغات استفاده کنید

یکی از استراتژی های بازاریابی در اینستاگرام تبلیغات در آن است. اما این تبلیغات به شیوه های مختلف می تواند باشد از جمله:

 •  استفاده از تبلیغات promote اینستاگرام که در حال حاضر تعدادی شرکت در ایران این خدمات را ارائه می نمایند. این روش می تواند پست شما را با هدف گیری دقیق مخاطب در صفحه کاربران اینستاگرام به صورت تبلیغ نمایش دهد.
 •  تبلیغ در صفحات دیگران که تعرفه های مختلفی هم دارد. می توانید در مورد قیمت به توافق برسید و به فکر آگهی جذاب و عالی باشید تا در معرض دید قرار گیرد.
 •  کمپین و همکاری با آژانس های دیجیتال مارکتینگ هم یک روش تبلیغ دیگر است. در این روش تبلیغات طراحی می شود و در زمان مشخصی در دید ده ها و یا صدها صفحه قرار می گیرد.

8- استفاده از اینفلوئنسرها

هر شخصی که دنبال کنندگان زیادی داشته باشد و بتواند بر روی رفتار مخاطب تاثیر بگذارد به اصطلاح اینفلوئنسر می باشد. ممکن است در قالب شخص و یا شرکت باشد. این روش نیز می تواند در استراتژی بازاریابی اینستاگرام موثر باشد.

شما می توانید از دو طریق این روش را پیاده سازی کنید

 • هزینه بپردازید و در حساب کاربری اینفلوئنسر پست خود را بگذارید
 • یک توافق دوجانبه داشته باشید و محصولات/ خدمات یکدیگر را ترویج کنید.

9- داشتن صفحه بیوگرافی جذاب

باید بتوانید از کلمات تاثیرگذار در صفحه پروفایل خود استفاده کنید. اگر هنوز ذهنیتی از این گونه کلمات ندارید با مشاهده صفحات برندهای رقیبان می توانید ایده های نابی پیدا کنید و با روش خلاقانه ای بنویسید.

در اپلیکیشن اینستاگرام فقط در قسمت بیو می توانید به طور مستقیم و فعال لینک وب سایت خود را قرار دهید پس از این فرصت استفاده کنید. همچنین می توانید دکمه های دعوت به اقدام در این صفحه داشته باشید. مثلاً شماره تماس بنویسید و …

10- تگ کردن موقعیت مکانی

برای این کار ابتدا، موقعیت مکانی‌تان را از طریق تنظیمات “موقعیت ساز” فیسبوک ایجاد کنید. بعد از آن می توانید این موقعیت را در هر یک از پست ها اضافه کنید یا به صورت استیکر در استوری قرار دهید. استفاده از ژئو تگ یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی در اینستاگرام است.

11- رصد کردن عملکرد خود

اگر بازدیدها، اشتراک گذاری‌های خود را رصد نکنید متوجه نمی شوید که چه نوع پست یا استراتژی بازاریابی محتوایی برای شما مفید بوده است.

اینستاگرام دارای ابزار آنالیتیکز رایگان است که می توانید از آن استفاده کنید به عنوان مثال

 • تجزیه و تحلیل پروفایل‌تان
 • تعداد فالوورها
 • تعداد اکانت‌هایی که پست یا وب‌سایت‌تان را دیده‌اند یا با شما تماس گرفته‌اند
 • نرخ کلیک هر پست و …

بازاریابی در اینستاگرام

 

چند مدل محتواها در اینستاگرام تولید می شود؟

حالا شاید این سوال برایتان پیش آید که اصلاً چنو نوع محتوا در اینستاگرام وجود دارد؟ با توجه به نحوه بازاریابی در اینستاگرام، برندها و شرکت های مختلف مدل های متنوعی را برای تولید محتوا انتخاب کرده اند که به صورت کلی آنها در 6 دسته قرار می گیرند.

1- محتوای محصول و یا خدمت محور

در این نوع از محتوا محصولات و یا خدمات یک برند بررسی و معرفی می شوند. از این رو شما می توانید با عکس و یا ویدیو کسب و کار خود را در اینستاگرام معرفی کنید.

2- محتواهای مشتری محور

این مدل بیشتر حول مشتریان محتوا تولید می کند به عنوان مثال عکسی از مشتریان که در حین خرید هستند و یا از خدمت مورد نظر استفاده می کنند همچنین گفتگو با مشتریان در مورد محصول و یا فیلم از نظرات مشتریان می تواند از این دسته محتواها باشد.

3- محتواهای معرفی کارمندان

در  این مدل محتواها کارمندان و افرادی که در مجموعه مشغول فعالیت هستند معرفی می شوند البته باید گفت این مدل خاص از تولید محتوا برای بعضی از برندها مناسب است.

4-محتوای پروژه محور

در این مدل از تولید محتوا سعی می شود بیشتر پروژه ها و کاهای انجام شده به نمایش گذاشته شود از طریق عکس و یا فیلم

5- محتوای آموزشی

با استفاد از عکس و یا فیلم یک آموزش مفید و یا نکات مهم ارائه داده می شود. به عنوان مثال فیلم آموزشی برای انتخاب یک کفش با کیفیت و یا نگهداری یک لباس خاص و …

6- محتوای نمایش رقبا

احتمالاً این مدل محتوا مورد پسند همه نیست اما قطعاً در جلب اعتماد مشتریان کارساز است. در این نوع محتوا شما رقیبان خود را بررسی می کنید و حاشیه سود و ترفندهای آنان را رو می کنید.

به عنوان مثال اگر موبایل فروش هستید حاشیه سود روی یک موبایل و اینکه چه میزان پول برای چه موبایلی مناسب است و یا آموزش تشخیص برندهای اصل از تقلبی و … می تواند برای خیلی از افراد موثر باشد و اعتماد بیشتری به همراه داشته باشد. البته به شرط اینکه شما خودتان در این زمینه خدمات و کالای سالم به کاربران ارایه دهید.

چطور فالوور اینستاگرام مارکتینگ خود را  سرعت ببخشید؟

شاید این سوال خیلی از شماها باشه؟ چطور سرعت فالوورهای خود را افزایش دهیم؟ چطور مخاطب هدفمند در اینستاگرام جذب کنیم؟  مخاطبانی که واقعاً مشتری باشند و برای ما سودآوری داشته باشند.

توجه به این نکات، آزمایش شده و تست شده می تواند به مرور در بهبود جذب فالوورها و مشتریان بالقوه به شما کمک کند.

1- فالوور کردن مخاطبان بالقوه

اگر بتوانید مشتریان بالقوه خود را فالوو کنید یک قدم جلو رفته اید. این کار باعث یک ارتباط و پیوندی قوی بین شما و مخاطبان می شود به شرط اینکه به همراه یک محتوای مفید و خاص باشد. محتوایی که بتواند نیاز کاربران را برطرف کند در این صورت موفقیت از آن شماست.

سوال مهم اینجاست چطور مخاطب بالقوه را پیدا و فالوو کنیم؟

ساده است! اول باید رقبا را پیدا کنید و ببینید که کدام صفحات جزء رقیبان شما هستند و یا دنبال کنندگان صفحات پربازدید در حوزه کسب و کارتان را فالوو کنید به همین سادگی! با این کار احتمالاً مخاطبان بالقوه بیشتری را پیدا می کنید.

2- انتخاب هشتگ مناسب

می توانید هشتگ هایی که میزان سرچ بالایی دارند و به حوزه کسب و کار شما نزدیک تر هستند را پیدا کنید و پست های مرتبط با آن بگذارید. باید برای هشتگ ها وقت صرف کنید و آنها را بر روی پست های مختلف تست کنید تا ببینید در کدام مورد بازدهی بیشتری دارد. تنها نکته مهم در انتخاب هشتگ ها، مرتبط بودن آنها با کسب و کارتان است که می تواند مخاطبان با ارزشی برای شما رقم بزند.

3-منظم باشید

منظم باشید بعنی چه؟ هر کسی که در اینستاگرام پست قرار می دهد آیا فعال و منظم است؟ لزوماً نه! منظورم این است که به صورت منظم محتوا منتشر کنید تا فعال به نظر برسید. به عنوان مثال اگر شما در هر هفته 2 الی 3 پست مفید و منحصر به فرد ایجاد کنید هم فعال و هم منظم خواهید بود به خصوص که آنها را در زمان و روز خاص منتشر کنید.

4- زمان مناسب را انتخاب کنید

زمان هایی از روز هستند که بازدید در اینستاگرام کمتر است و انتشار محتوا در این ساعات مناسب نیستند زیرا کمترین بازدید و رشد را به همراه خواهد داشت. اگر شما یک پروفایل تجاری داشته باشید می بینید که اینستاگرام آماری را از وضعیت مخاطبان به شما ارایه می‌دهد که در آن روزها و ساعاتی که مخاطبانتان بیشترین حضور را دارند مشخص است این آمار می تواند به شما در زمان انتشار محتوا کمک کند.

5- استفاده از استوری

با استفاده از این قابلیت در اینستاگرام می توانید عکس یا ویدیوی خود را  به مدت ۱۰ثانیه به اشتراک بگذارید که تا ۲۴ ساعت در پروفایل شما باقی می‌ماند. با استوری می توانید مطالبی که وضعیت فعلی شما را نشان می دهد به اشتراک بگذارید اما برای همیشه در پروفایل شما نمی ماند. به عنوان مثال شرکت در یک رویداد خاص می تواند در استوری قرار گیرد زیرا موقتی است.

یک نکته جالب و مهم برای استوری این است که شما می توانید در استوری از لینک و دکمه استفاده کنیدو کاربران را به لینک مورد نظرتان هدایت کنید.البته این قابلیت برای کاربرانی است که بالای ۱۰هزار دنبال کنند دارند.

6- مسابقات اینستاگرامی

برای افزایش دنبال‌کنندگان اینستاگرام می توانید از مسابقات اینستاگرامی استفاده کنید. این تکنیک امروزه توسط بسیاری از برندهای مختلف با اهداف خاص استفاده می شود.
برخی باا هدف افزایش دنبال‌کننده مسابقه برگزار می‌کنند، بعضی دیگر برای تعامل موثر و درگیر کردن مخاطبان از این روش استفاده می کنند و …

اما از میان مدل های مختلف مسابقه در اینستاگرام مدلی که با تولید محتوا و با هشتگ و نام شما تهیه شود عملکرد بهتری خواهد داشت. البته ممکن است برای هر کسب و کاری مناسب نباشد و بسته به اهداف هر کسب و کار روش های دیگر برای برندهای مختلف موثرتر باشد.

رعایت چه نکاتی در مسابقات اینستاگرامی مهم است؟

 • هدف از مسابقه

اگر ندانید با چه هدفی مسابقه ایجاد می کنید ممکن است به بیراه کشیده شوید. اگر مسابقه را طولانی طراحی کنید و به دنبال اهداف مختلف مانند (افزایش لایک، افزایش فالوور و آگاهی از برند و …) باشد احتمالاً به هیچ کدام نمی رسید.

 • نحوه شرکت در مسابقه باید متناسب با هدف شما از مسابقه باشد. مثلاً اگر به دنبال اضافه کردن فالوورهای خود هستید بهتر است علاوه بر هشتگ از آیدی هم استفاده کنید.
 • طرح مسابقه ساده و آسان و اجتناب از مسابقات طولانی و سخت
 • استفاده از معیارهای مشخص برای برنده شدن که سطح تقلب را کمتر می کند.
 • انتخاب جوایز متناسب با مخاطبان و نیاز آنها
 • تبلیغ کردن را فراموش نکنید. فکر نکنید با طرح مسابقه کار تمام است شما باید همیشه به شکل های مختلف افراد را از وجود مسابقه مطلع کنید.

نکات اشتباه در بازاریابی اینستاگرام

1- نداشتن هدف مشخص

با نداشتن هدف احتمالاًسبک استراتژی شما در تولید محتوا نیز نامشخص خواهد بود و تمام تلاشتان از بین می رود.

۲) نداشتن لینک در قسمت بیوگرافی

شکی نیست که جذب ترافیک برای وبلاگ حیاتی است و نداشتن آن دیر یا زود سایت شما را با مشکل روبرو می کند. از این رو داشتن لینک وب سایت در قسمت بیوگرافی مهم و ضروری است و می تواند باعث افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو شود. همچنین انتخاب یک تصویر پروفایل مناسب و جذاب هم به افزایش ترافیک کمک می کند.

۳) خصوصی سازی حساب کاربری

با خصوصی کردن حساب کاریری خود افراد بالقوه زیادی را از دست می دهید. این کار در پروفایل کسب‌وکار اهمیت بیشتری پیدا می کند. باید پروفایل خود را عمومی و در دسترس قرار دهید تا بتوانید فالوورهای زیادی را جذب کنید.

۴) گذاشتن عکس‌های تکراری

شاید این را یک اشتباه ندانید اما ثابت شده کاربران به محض مشاهده‌ی عکس‌ها و فیلم‌های تکراری و پشت سر هم دیگر شما را دنبال نخواهند کرد. نه کاربران و نه گوگل، هیچ‌کدام محتوای کپی را دوست ندارند.

۵) بی تفاوت به نظرات کاربران

نظرات راهی برای تعامل با کاربران است و جالب است که گوگل هم به آن توجه دارد. منظورم این نیست که نداشتن کامنت یک فاکتور منفی محسوب می شود بلکه می تواند یک راه تشخیص برای دوست داشتنی بودن محتوا از نظر گوگل باشد. محتواهایی که لایک بیشتر خورده اند و بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند و یا نظرات بیشتری دارند احتمالاً محبوب تر بوده اند.

بی تفاوتی نسبت به نظرات مخاطبان به این معنی خواهد بود که به فالوورها و طرفداران خود، اهمیت نمی‌دهید.

۶) تمرکز بر روی تعداد پست

یک اشتباه مهلک تمرکز بر روی تعداد پست هاست نه بر روی کیفیت! چه تصویر و چه ویدئو بهتر است کیفیت خوبی داشته باشد تا تاثیر گذاری بیشتری به همراه داشته باشد.

۷) هشتگ های نادرست

هشتگ ها می توانند به آگاهی از برند شما کمک کنند. اما در استفاده از هشتگ ها باید دقت کنید و نکات زیر را رعایت کنید

 • هشتگ ها را بیش از اندازه استفاده نکنید
 • از هستگ های مرتبط استفاده کنید

سخن نهایی:

خوب در این مقاله همه اسرار بازاریابی در اینستاگرام را یادگرفتید فقط کافی است از آنها استفاده کنید و صد البته در کنار اینستاگرام وب سایت هم داشته باشید تا علاوه بر آسودگی خیال بیشتر در کسب و کارتان بتوانید ترافیک خوبی برای سایت خودد ایجاد کنید تا در صورت نابودی اینستاگرام به هر دلیلی کسب و کار شما دچار نابودی و سردرگمی نشود. این انتخاب را از دست ندهید و همین الان برای طراحی سایت اقدام کنید.

اگر هنوز سوالی مانده و یا در انتخاب سایت تردید دارید می توانید سوالات و یا مشکلات خود را با ما در زیر همین مقاله مطرح کنید.

پیشنهاد برای شما
guest

0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد