برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی به این نکات توجه کنید!

0

آیا برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی به دنبال تحقیق و تفحص هستید؟ آیا در بین انتخاب شرکت های طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای با تعرفه و قیمت های مختلف سردرگم شده اید؟ آیا می دانید داشتن یک سایت یا نرم افزار فروشگاه اینترنتی عالی یعنی، بدست آوردن یک فروش عالی !

اگر شما هم با این دید در اینترنت به دنبال جواب پرسش های خود هستید و می خواهید بهترین انتخاب را داشته باشید پیشنهاد می کنم تا آخر مقاله با مدیریو همراه باشید.

با توجه به رشد روز افزون خریدهای اینترنتی و به دنبال آن افزایش تمایل مشتریان برای سفارش کالا در فروشگاه های آنلاین ساخت و طراحی سایت فروشگاهی نقش پررنگ تری نسبت به قبل پیدا کرده است.

اما مهم ترین سوال اینجاست ” کدام سایت فروشگاهی را خوب و عالی قلمداد کنیم؟”

اگر طراحی سایت فروشگاهی به گونه ای باشد که بتواند به کاربران حس امنیت در خرید به همراه اعتماد و رضایت ایجاد کند شکی نیست که مشتریان به صورت دائمی خرید می کنند و موفقیت سایت فروشگاهی حتمی است.

سایتی که بر اساس اصول روانشناسی خرید، عناصر بصری عالی و با استراتژی های مناسب فروش طراحی شده باشد می تواند به عنوان یک سایت حرفه ای در فضای وب عمل کند.

آگاهی از متدهای طراحی فروشگاه اینترنتی و آشنایی با تمام جنبه ها و چالش های کسب و کار آنلاین به واسطه تجربه و دانش فنی زیاد بدست می آید. علاوه بر این بررسی و تحلیل رفتار خریداران در بازه های زمانی مناسب می تواند پله های رشد و صعود برای موفقیت در فضای مجازی باشد.

یک طراحی سایت فروشگاهی چه امکاناتی باید داشته باشد؟

بیشتر افرادی که برای راه اندازی فروشگاه آنلاین اقدام می کنند دو گزینه برای انتخاب دارند.

بیشتر مدیران سایت از روش دوم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود استفاده می کنند. زیرا هم در زمان خود صرفه جویی می کنند و هم از نظر آزمون و خطا با مشکلات زیاد در حین پروژه روبرو نمی شوند. اما در روش دوم اکثر مدیران یک سوال بزرگ در ذهن دارند و آن این است. چگونه در بین تعداد زیادی شرکت که این خدمات را ارائه می دهند بهترین و مناسب ترین طراحی فروشگاه اینترنتی را داشته باشند که بتواند همه نیازها و خواسته های آنها را برآورده کند.

نکات مهم در سفارش طراحی سایت فروشگاهی

با توجه به موارد گفته شده اگر شما هم برای سفارش و طراحی سایت فروشگاهی در قدم های اول هستید بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید تا هم از لحاظ هزینه و قیمت، هم از نظر کیفیت بتوانید تصمیم بهتری برای طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن فروشگاهی خود بگیرید. اما قبل از هر چیز باید خواسته های خود را مشخص کنید.

آیا می دانید خواسته ها و نیازهایتان چیست؟ قبل از انتخاب هر شرکت باید خواسته های خودتان را مشخص کنید.

  • باید دقیقاً مشخص کنید قصد راه اندازی چه فروشگاهی را دارید.
  • فروشگاه شما چه امکاناتی را می خواهد
  • چه تعدا محصولاتی در فروشگاه قرار است به فروش برسد
  • روش تحویل محصولات چگونه باشد
  • روش پرداخت هزینه ها توسط مشتری چگونه باشد
  • چه مقدار بودجه برای این کار در نظر گرفته اید
  • آیا بودجه شما مطابق با خواسته ها و نیازهای شماست

بعد از مشخص کردن این موارد سفارش طراحی سایت فروشگاهی راحت تر خواهد بود.

سفارش و طراحی سایت فروشگاهی1- هاست مطمئن و خوب

شاید باورش کمی سخت باشد اما انتخاب هاست خوب یکی از مهم ترین معیارهای ضروری برای طراحی سایت فروشگاهی است. حتماً باید برای ساخت فروشگاه اینترنتی هاست شما معتبر و با سرعت خوب باشد. علاوه بر این از پشتیبانی فنی خوب برخوردار باشد تا شما بتوانید مشکلات پیش آمده را سریع و بدون اتلاف وقت حل کنید. دقت به پهنای باند و سرعت و قابلت ارتقا در ادامه روند و توسعه کار بسیار مهم است. پس برای صرف هزینه های اضافه تر در آینده بهتر است در همان ابتدای کار نیازهای خود را برای هاست بسنجید و در مورد امنیت و سرعت هاست برای طراحی سایت فروشگاهی مطمئن شوید.

2- تیم پشتیبانی و فنی عالی

مهم ترین مزیتی که روش دوم برای فروشگاه دارد پشتیبانی و رفع ایرادات در کمترین زمان ممکن توسط نیروهای فنی عالی است. اگر در حین انجام کار مشتری شما در زمان پرداخت یا هر مرحله از سفارش دچار مشکل شود قطعاً اعتماد خود را نسبت به فروشگاه آنلاین شما از دست می دهد و دیگر برای خریدهای بعدی سراغ فروشگاه شما نمی آید. از این رو انتخاب شرکتی که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن اشکالات احتمالی را برطرف کند و از تیم پشتیبانی قوی با دانش فنی عالی بهره ببرد بسیار مهم است. این انتخاب می تواند سرنوشت فروشگاه اینترنتی شما را مشخص کند!

3- به روز رسانی منظم

مهم است است که بدانید آیا سیستم های فروشگاه ساز آماده، دائم در حال به روز شدن هستند یا نه؟ اگر یک شرکت طراحی سایت فروشگاهی به صورت مدام امکانات و ابزارهای به روز را برای ساخت فروشگاه در نظر بگیرد و آنها را آپدیت کند قطعاً موفقیت در فروش بیشتر خواهد بود. فروشگاهی که بتواند تمام نیازها و خواسته های مدیران و مشتریان را برآورده کند به راحتی می تواند در عملکرد موفق تر باشد. به عنوان مثال اگر در طراحی سایت فروشگاهی امکان اتصال به حسابداری فراهم شود قطعاً روند حسابداری در سیستم با سرعت و دقت بیشتری انجام می شود علاوه بر این از صرف هزینه هایی که برای نیروی انسانی و خطاهای احتمالی در این زمینه به وجود می آید جلوگیری می شود. از این رو هر چه امکانات یک وب سایت فروشگاهی بیشتر باشد شما در مدیریت و فروش راحت تر و موفق تر عمل خواهید کرد.

4-امکان توسعه و انعطاف پذیری

اگر شما در حین انجام کار متوجه شوید که برای پیشبرد اهدافتان نیاز به امکانات بیشتر دارید که در سایت فروشگاهی تان وجود ندارد و باید هر چه سریع تر این امکانات به سایت اضافه شوند باید شرکت ارائه دهنده بتواند این نیاز شما را برآورده کند. اگر سیستم انتخاب شده قابلیت توسعه پذیری نداشته باشد و شما نتوانید هر نوع امکان خاصی که در نظر دارید به سیستم اضافه کنید در این صورت کسب و کار خود را شکست خورده فرض کنید. زیرا مجبورید یا کل سیستم را عوض کنید و یا با همین امکانات کنار بیایید که به هر حال در آینده از رقبا عقب می مانید. زیرا در سایت فروشگاهی توسعه و رشد اجتناب ناپذیر است و کسانی پیروز میدان خواهند بود که بتوانند آپدیت های موثر و بهتری داشته باشند.

5- امکان فروش انواع محصولات

در فروشگاه اینترنتی مدل های مختلفی برای فروش محصولات وجود دارد. فروش محصولات ممکن است به صورت دانلودی باشد و یا فیزیکی. اکثر مدیران در ابتدا تصمیم می گیرند فقط یک فروشگاه فیزیکی داشته باشند اما در ادامه و با رونق کسی و کارشان نیاز پیدا می کنند که محصولات دانلودی را هم در روند خود داشته باشند. مشکل اینجاست که برخی سیستم های فروشگاهی فقط از یک نوع فروش پشتیبانی می کنند. پس در انتخاب یک سیستم فروشگاهی باید به این مساله هم توجه داشته باشید تا بتوانید فروش هر مدلی از محصولات را در آینده تضمین کنید.

فروش انواع محصولات در طراحی سایت فروشگاهی6- انتخاب قالب

اگر شما می خواهید یک سایت فروشگاهی عالی و حرفه ای داشته باشید باید قالب فروشگاهی شما بتواند از نظر تجربه کاربری ux و رابط کاربری ui برای مشتریان حس عالی ایجاد کند. این قالب باید با مهارت و دانش فنی طراحی شده باشد که در دید اول سایت فروشگاهی برای مشتری لذت بخش جلوه کند. بسیاری از فروش های بیشتر بر اساس طراحی رابط کاربری حرفه ای و تجربه کاربری وب سایت است. یه یسان ساده تر آیا قالب طراحی شده از کیفیت و زیبایی برخوردار است یا نه؟ اگر شما علاقمند هستید در این زمینه بیشتر بدانید پیشنهاد می کنم مقاله آموزش 12 تجربه کاربری uxبرای افزایش فروش در فروشگاه اینترنتی را مطالعه کنید.

7- سئو و بهینه سازی

یکی از نکات مهم در سفارش و انتخاب طراحی سایت فروشگاهی داشتن سئو خوب و بهینه برای فروشگاه است. از آنجایی که فروشگاه شما قرار است در بستر وب کار خود را آغاز کند مهم است در مورد سیستم فروشگاه سبک و قابل قبول از نظر ساختار و معیارهای سئو تحقیق کنید تا بعداً در آینده از لحاظ ساختاری به مشکل برخورد نکنید.

8-کارایی ساده برای سایت فروشگاهی

قطعاً برای راه اندازی فروشگاه آنلاین خود باید از نیروی انسانی بهره ببرید اما مهم ترین کار آموزش این نیروهاست. از آنجایی که قرار است این افراد با سیستم فروشگاهی شما ارتباط برقرار کنند باید سیستمی را انتخاب کنید که پیچیده نباشد و کار با آن به سادگی امکان پذیر باشد. اگر افراد مجبور باشند برای کوچک ترین کارها روندهای پیچیده و طولانی را انجام دهند قطعاً کار کردن سخت تر خواهد بود.

باید سیستم طوری طراحی شده باشد که تنظیمات مختلف از جمله آپلود کردن، تصاویر، متن و … به سادگی امکان پذیر باشد و حتی مبتدیان هم بتوانند به راحتی با سیستم کار کنند. علاوه بر این مدیریت فروشگاه هم به سادگی امکان پذیر باشد.

9- ریسپانسیو بودن

شکی نیست که استفاده از تبلت و تلفن همراه بیشتر از سیستم های کامپیوتری است. بسیاری از کاربران سفارش های خود را از طریق موبایل و یا تبلت ثبت و پرداخت می کنند. به همین منظور سازگاری و منطبق بودن فروشگاه با این دستگاه ها بسیار مهم است. قبل از راه اندازی وب سایت فروشگاهی خود باید از طراحی ریسپانسیو بودن سیستم اطمینان حاصل کنید. زیرا بیشتر ورودی های شما در آینده از این طربق خواهد بود و مشتریان باید به راحتی بتوانند با تبلت و یا موبایل خود سفارش ثبت کنند. همچنین سایت فروشگاهی باید برای دستگاه های مختلف با سایزهای نمایشگر متفاوت قابل نمایش باشد.

10- قابلیت ساخت اپلیکیشن فروشگاهی

با توجه به نکته مهمی که در قسمت قبلی به آن اشاره کردیم. ساخت اپلیکیشن فروشگاهی  می تواند قدرت فروش و رقابت شما را بالاتر ببرد. زیرا مشتریان در خریدهای روزانه بیشتر از موبایل و تبلت استفاده می کنند و داشتن یک اپ قدرتمند فروشگاهی در کنار سایت می تواند کسب و کار شما را بیشتر از قبل رونق ببخشد. اما مهم ترین نکته در انتخاب سیستم فروشگاهی این است که اولاً سیستم فروشگاهی شما از اپلیکیشن پشتیبانی کند و دوماً اپلیکیشن موجود کاملاً سازگار با طراحی سایت فروشگاهی باشد.

بسیاری از اپلیکیشن ها امکانات ساده و بی روحی ارائه می دهند که حس لذت و راحتی برای کاربران ایجاد نمی کند. علاوه بر این تنها در بستر وب عمل می کنند و امکان استفاده به صورت آفلاین وجود ندارد. اگر شما دوست دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد می کنم مقاله بهترین ویژگی های ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و ios  را مطالعه کنید.

11- قابلیت اتصال به سرویس های پیامکی

برخی از سیستم های فروشگاه ساز فقط قابلیت اتصال به برخی از سرویس دهنده های پیامکی را فراهم می کنند این درحالی است که شاید شما نیاز داشته باشید از سرویس دهندگان دیگر استفاده کنید. پس در سفارش طراحی سایت فروشگاهی لازم است به موضوع هم دقت داشته باشید که اولاً سیستم انتخابی از سرویس پیامک در زمان سفارش و مراحل مختلف پشتیبانی کند و دوماً بتواند از سرویس دهندگان مختلف استفاده کند.

12- قابلیت جستجو و فیلتر کردن محصولات

در یک سایت فروشگاهی هر محصول مشخصات زیادی دارد از جمله دسته بندی، رنگ، ابعاد، وزن و… که ممکن است با چند محصول دیگر یکسان باشد. اگر امکان فیلتر کردن از میان هزاران کالا و محصول وجود نداشته باشد مشتری در نهایت سردرگم و گیج می شود. اگر در سیستم فروشگاهی امکان جستجوی های قدرتمند وجود داشته باشد خریداران به راحتی می توانند سریع و آسان محصولات مورد نظر خود را پیدا کنند. برخی از سیستم های فروشگاهی برای این مدل جستجوها راهکارهای جذابی ارائه کرده اند به عنوان مثال سیستم فروشگاهی فراشاپ از سرچ صوتی و سرچ با بارکد هم پشتیبانی می کند.

13- شیوه های پرداخت متنوع

یک سیستم فروشگاهی برای فروش بیشتر باید بتواند شیوه های پرداخت متفاوت را در اختیار کاربران قرار دهد. بسیاری از کاربران امکان پرداخت آنلاین را ندارند و یا علاقمند هستند از روش های دیگر پرداخت استفاده کنند مثل کیف پول. اگر یک سیستم فروشگاهی بتواند روش های مختلفی برای پرداخت ارائه دهد قطعاً طیف زیادی از مشتریان را به سمت خود جذب می کند. به عنوان مثال سیستم فراشاپ می تواند از روش های پرداخت کیف پول، پرداخت آنلاین، پرداخت در محل و یا ترکیبی از پرداخت آنلاین و کیف پول پشتیبانی کند.

نتیجه گیری نهایی:

برای سفارش سایت فروشگاهی مهم ترین نکته در نظر گرفتن این موضوع است که یک سیستم فروشگاه ساز اینترنتی چقدر می تواند پاسخ گوی نیاز شما باشد تا در آینده دچار مشکل نشوید. سعی کنید فروشگاه سازی را انتخاب کنید از نظر تجربه و تیم فنی قدرتمند بوده و در سریع ترین زمان ممکن بتواند مشکلات احتمالی را حل کند. همچنین در چالش های پیش روی شما در بازار آنلاین بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد. همچنین علاوه بر کیفیت و مشاوره در زمینه های فروشگاهی بتواند قیمت و هزینه های منصفانه ای ارائه دهد تا شما با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه بتوانید برای راه اندازی سایت فروشگاهی خود اقدام کنید.

💬 نظر شما در مورد این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.